Küçük İnci'nin resim diyarı

Küçük İnci'nin resim diyarı
Küçük İnci'nin resim diyarı
İki buçuk yaşından beri tutkuyla resim yapan minik yetenek İnci Korkmaz'ın 'İnci'nin Resim Diyarı' adlı üçüncü sergisi 05-12 Mayıs tarihleri arasında görülebilecek.

Henüz 8 yaşında olan İnci Korkmaz üçüncü sergisini Trump Alışveriş Merkezi’nde açıyor. İlk sergisini 6 yaşındayken açan minik yetenek, 2012’deki ikinci sergisinin ardından şimdi üçüncü kez sanatseverlerle buluşuyor. ‘İnci’nin Resim Diyarı’ isimli sergi 05-12 Mayıs tarihleri arasında Trump Alışveriş Merkezi’nde sergilenecek.

Her iki sergisiyle de sanat camiasını şaşırtıp, uzun süre adından söz ettiren İnci Korkmaz, 2004 tarihinde İstanbul ’ da doğdu. Yiğit İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi olan İnci, iki buçuk yaşından beri resim yapıyor. İnci, resim çalışmalarını okul dışında resim öğretmeni Deniz Soylu ve AtölyeKa Güzel Sanatlar resim atölyesinde de seramik sanatçısı Işın Sarpkaya gözetiminde sürdürüyor.

‘İnci’nin Resim Diyarı’ adlı sergide minik sanatçının suluboya, pastel, akrilik, karakalemden oluşan 30 eseri yer alıyor. İnci Korkmaz’ın bu son sergisindeki çalışmaları arasında baharı simgeleyen rengarenk çiçekler, tabiat manzaraları, soyut çalışmalar ve natür mort (ölü doğa) kompozisyonları ve karakalem portreler dikkat çekiyor.