Küçük Prens'in büyük başarısı!

Küçük Prens'in büyük başarısı!
Küçük Prens'in büyük başarısı!
Danimarka Prensi Frederik, dört aşamalı bir sportif organizasyon olan 'İsveç Klasiği'ni tamamlayarak diplomasını aldı. Frederik yüzme, kayak, bisiklet ve koşudan oluşan etaplar için toplam 20 saat ter döktü

RADİKAL - Danimarka Kraliçesi II. Margrethe'nin büyük oğlu Veliaht Prens Frederik, İsveç 'in geleneksel zorlu spor organizasyonu 'Swedish Classic'i tamamlayarak prestijli diplomayı aldı. Organizasyon dört ayrı dalda sportif yarışı içeriyor. Diplomayı hak etmek için 90 km'lik kayak yarışı, 300 km'lik bisiklet yarışı, 3 km'lik yüzme yarışı ve 30 km'lik koşu yarışında başarılı olmak gerekiyor. Prens Frederik, organizasyonun son etabı olan koşu yarışı Lidingöloppet'i de tamamladıktan sonra diplomasını teslim aldı. Organizasyonun tüm etaplarını 12 aylık period içinde tamamlama şartı var.
Prens Frederik diplomayı alırken "Artık bunu bir bira ya da bir kadeh şarap ile kutlamak gerekir" dedi. Prens Frederik 90 km kayak, 300 kilometre bisiklet, 3 km yüzme ve 30 kilometre koşudan oluşan dört dalı da toplamda 20 saat gibi bir sürenin altında başarı ile tamamladığı için diplomayı almaya hak kazandı.
Veliaht Prens Frederik, diplomasını 30 km'lik Lidingöloppet adı verilen koşuyu tamamladıktan sonra aldı. Prens Frederik koşudan sonra “Çok güzel bir koşu oldu. Bu kadar zorlu olacağını tahmin etmemiştim. Dört disiplin arasında en zoru oldu. Son 4 km'yi zor tamamladım. Şimdi diplomayı bir bira ya da bir kadeh şarapla kutlamalıyım" dedi. Askerliğini su altı komandosu olarak tamamlayan Prens Frederik, davet edildiği tüm spor faaliyetlerine katılıyor, özellikle her yıl Kopenhag'da yüzme, bisiklet ve koşu dallarında yapılan Treeathlon'u başarı ile tamamlıyor. (DHA) 


  ETİKETLER:

  İsveç

  ,

  Şarap

  ,

  bira

  ,

  spor

  ,

  Kayak

  ,

  Kopenhag