Küçük Shevaun ucuz kurtulmuş

Kendinden 19 yaş büyük ABD'li eski askerle kaçan 12 yaşındaki Shevaun Pennington, polis psikologlarının devreye girmesiyle...

LONDRA - Kendinden 19 yaş büyük ABD'li eski askerle kaçan 12 yaşındaki Shevaun Pennington, polis psikologlarının devreye girmesiyle eve dönmeye ikna edilirken Studabaker'ın bir çocuk tacizcisi olduğu haberleri de özellikle yayımlanmadı.
Shevaun, Britanya polisi ve ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) psikologlarının 'zihin oyunları'yla kurtarıldı. Toby Studabaker'ın bilgisayarında çocuk pornografisiyle ilgili kayıtlara rastlayan polis, Shevaun'ı tehlikeye sokmamak için medyadan eski askerin bu yönünü ifşa etmemesini istedi. Shevaun'ın bir yıldır yazıştığı Studabaker'a âşık olduğuna dikkat çeken psikologlar, polise yol gösterdi.
'Kızı gönder' mesajı işlendi
Studabaker'ın şüphelenmemesi için, FBI'ın devreye girdiği basına sızdırılmadı. FBI, Studabaker'ın pedofil eğilimleri olduğunu biliyordu. 12 yaşındaki yeğenini taciz ettiği için Studabaker hakkında dava açıldığı, beş yıl önce de dokuz yaşındaki bir kızı tacizden şikâyet edildiği, yine polisin isteği üzerine basın tarafından duyurulmadı. Psikologların medya kanalıyla Studabaker'ı, kızı geri göndermenin en iyi çözüm olduğuna inandırdıkları belirtildi.