Külleri Torba koyuna savrulacak

Külleri Torba koyuna savrulacak
Külleri Torba koyuna savrulacak
Bodrum'da kalp krizi sonucu yaşamını yitiren İsviçre asıllı Türk vatandaşı Juerg Fieldmann'ın külleri çok sevdiği Torba Koyu'na dökülecek.

BODRUM - Bodrum’un Torba Mahallesi’ne 10 yıl önce villa alarak yerleşen makine mühendisi 64 yaşındaki Juerg Fieldmann, pazar günü kalp krizi sonucu öldü.

Petkim’in kuruluşunda da faal olarak görev yapan Juerg Fieldmann, ölmeden önce cenazesinin yakılarak küllerinin de tutkunu olduğu Torba Koyu’na dökülmesi vasiyetinde bulundu.

Juerg Fieldmann’ın eşi 53 yaşındaki Yıldız Fieldmann da vasiyetini yerine getirmek için harekete geçti. Eşinin cenazesinin bugün Antalya ’ya gönderildiğini belirten Yıldız Fieldmann, "Eşim Bodrum’u Torba’yı ve Türkler’i çok seviyordu. Bu nedenle Türk vatandaşı oldu. Cennet gibi koyda her gün yürüyüş yapıp denize giriyorduk. Bana hep ’Ben ölünce bu mavi cennette huzur bulacağım’ diyordu. Bu nedenle eşimin küllerinin son 10 yıldır yaşadığı ve aşık olduğu Torba Koyu’nda denize atılmasını sağlamak ve Türkiye ’de yakılma işlemi olmadığı için bugün onu dualarla Antalya’ya yolcu ettik. Antalya’dan Zürih’e gidecek. Orada yakıldıktan sonra küllerini çok sevdiği Torba Koyu’nda denize atacağım. Ben onunla her gün birlikte olmaya devam edeceğim. Sanıyorum önümüzdeki hafta içerisinde küllerini çok sevdiği Ege’nin maviliklerine serpeceğiz" diye konuştu.

DHA - Yaşar ANTER / Nilüfer KANDIRMIŞ