Kültürel aktivite

İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın 30. yılını kutladığını biliyorsunuz. Bu kutlamalar dahilinde CNNTürk işbirliğiyle "İstanbul Dostları (İD)" adlı bir proje başlattığını da duymuşsunuzdur.

Gezelim görelim öğrenelim
İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı'nın 30. yılını kutladığını biliyorsunuz. Bu kutlamalar dahilinde CNNTürk işbirliğiyle "İstanbul Dostları (İD)" adlı bir proje başlattığını da duymuşsunuzdur. Siyah, Beyaz ve Kırmızı lale üyeliklerinden oluşan bu programın amacı hem kültür ve sanata yönelik etkinlikleri tüm yıl içine yaymak hem de Festival izleyicileri ile daha yakın ve etkin bir iletişim ortamı yaratmak.
Festival döneminin sonra ermesi ile birlikte Vakıf, Fest Tur işbirliği ile yurt içi ve yurt dışı kültür ve sanat gezileri düzenliyor. Bu gezilerden biri Almanya'da Kassel ve Frankfurt şehirlerinde yer alacak dünyanın en önemli modern sanatlar etkinliklerinden Documenta 11 Sergisi'ne yapılacak. İD üyeleri, 4 - 8 Eylül arasında bu sergiyi izleyebilecekler.
Diğer kültür gezileri, 1 - 6 Eylül tarihleri arasında Mardin - Hasankeyf - Urfa - Nemrut - GAP - Zeugma'ya yapılan Güneydoğu'nun İncileri Gezisi ve 14 - 16 Eylül arasında gerçekleşecek Çatalhöyük - Konya Kültür Gezisi.
İD üyesi olmak için 200 milyon TL (2002 için belirlenen ücret) yatırıyorsunuz ve Kırmızı Lale üyeliğine sahip oluyorsunuz. Öğrenciler, öğretim üyeleri ve 65 yaş üstü sanatseverler bu üyeliğe yüzde 50 indirimle ve 5 taksitle sahip olabiliyorlar.
Fest Tur: (0212) 216 10 36'dan 122 ya da 116.