Kulüplerde bu hafta

Kulüplerde bu hafta
Kulüplerde bu hafta

İŞ SANAT
İş Bankası’nın, müzik ve sahne sanatları alanındaki faaliyetlerine ev sahipliği yapan kültür merkezi İş Sanat, bu hafta Kanada’nın yeni süper starı IMA’yı ağırlıyor. Dünya basınının “Dalida kadar güzel, şarkıları Pink Martini ve Monica Molina kadar sıcak” diye bahsettiği IMA, keyif ve mutluluk veren sesi ve hayat dolu şarkılarıyla salı akşamı İş Sanat’ta. IMA, 29 Ocak Salı 20.00


GHETTO
Beyoğlu’nun tarihi dokusunu yansıtan mekânıyla Ghetto, bu hafta iki çok farklı ismi ağırlıyor. İlk albümü ‘Muço Pa!/ Nasıl Yapayım’ ile merhaba diyen Karadeniz’in genç sesi Niyazi Koyuncu, Türkçe, Lazca, Gürcüce, Megrelce ve Hemşince şarkıları ile sahnede olacak. Mekânın bir diğer konuğu ise sıradışı diye nitelenebilecek son albümü ‘Deli Bando’yu yakın zamanda yayımlayan Yasemin Mori.
Niyazi Koyuncu, 30 Ocak Çarşamba 21.45 Yasemin Mori, 31 Ocak Perşembe 21.45


PEYOTE
İstanbul alternatif sahnesinin kalesi Peyote, bu hafta iki genç grubu birden ağırlıyor. Kaliteli sound’uyla dikkat çeken The Away Days ve Be The Band müzik yarışması finalistlerinden Sapan Peyote sahnesine konuk oluyor.
Sapan & The Away Days, 30 Ocak Çarşamba 23.30


JOLLY JOKER
Türkiye ’nin en faal müzik kulüplerinden Jolly Joker, İstanbul şubesinde bu hafta nostaljik bir sesi Yaşar’ı ağırlıyor. Ankara şubesindeyse geçen yıl ‘Hakim Bey’le ortalığı kasıp kavuran Mehmet Erdem ve yılların eskitemediği Yeni Türkü konserleri var.
İstanbul: Yaşar, 2 Şubat Cumartesi 22.00/ Ankara: Mehmet Erdem, 1 Şubat/ Yeni Türkü 2 Şubat 22 .00


İSTANBUL BRONX
2009’da Kafe Pi işletmeleri arasına katılan Bronx, Mavi Sakal’ın solisti olarak tanıdığımız; 2012’nin Kasım ayında yayımladığı ilk solo albümü ‘Gökyüzü Masmavi’ ile sevenleriyle yeniden buluşan Genç Osman’ı ağırlıyor. Gecenin repertuvarında hem yeni albümden parçalar hem de eskilerden sürprizler var.
Genç Osman, 30 Ocak Çarşamba 23.30


İSTANBUL LIVE
Beyoğlu’nun en geniş kulüplerinden İstanbul Live bu hafta, nostalji rüzgârları estirecek bir ismi; Yaşar Kurt ve Orkestrası’nı ağırlıyor.
Yaşar Kurt ve Orkestrası,
1 Şubat Cuma 21.30


BEYOĞLU HAYAL KAHVESİ
Beyoğlu Afrika Han’daki 20 yıllık macerasını geçen ay noktalayan Hayal Kahvesi, Beyoğlu Meşelik Sokak’taki yeni mekânında bu hafta Özge Fışkın ve Mabel Matiz’i ağırlayacak. Özge Fışkın, ikinci albümü ‘Bir Avuç Fotoğraf’tan şarkıların yanı sıra cover şarkılara da yer verecek. Mabel Matiz ise müzikseverlere, yeni albümü ‘Yaşım Çocuk’u tanıtacak.
Özge Fışkın, 30 Ocak Çarşamba 23.30/ Mabel Matiz, 1 Şubat Cuma 22.30AKBANK SANAT
Sergilerden modern dansa, film gösterimlerinden tiyatrolara, klasik müzik resitallerinden caz konserlerine birçok etkinliğe ev sahipliği eden Akbank Sanat, bu hafta Alman basınının “Cazın yeni yıldızı” olarak nitelediği Jessica Gall’i ağırlıyor. Gall’in vokaline piyanoda Robert Matt, gitarda Enrico Antico, kontrbasta Björn Werra ve davulda Willi Witte eşlik edecek.
Jessica Gall, 31 Ocak
Perşembe 20.00


BABYLON
İstanbul’un en prestijli kulüplerinden Babylon’un bu hafta yine dolu dolu bir programı var. İstanbul alternatif müzik sahnesinin son fenomeni Büyük Ev Ablukada’yı ağırlıyor. Grup, ilk albümleri ‘Full Faça’ şerefine, bilindik şarkılarını yeni düzenlemeleriyle çalacak. Fuat Güner, Hüsnü Şenlendirici ile güçbirliği yaptığı yeni projesiyle sahnede. Güner bu kez repertuvarına, 40 yıldır dillerden düşmeyen şarkılarının yanı sıra 1960’lardan bugüne severek dinlediği yabancı hit’leri de alacak. Bob Marley’in doğum günü şerefine düzenlenen etkinlikte ise Mahi, Sattas, Selekta Firuzağa ve Ras Memo sahnede olacak.
Büyük Ev Ablukada, 30 Ocak Çarşamba 20.30/
Fuat Güner Project feat. Hüsnü Şenlendirici,
31 Ocak Perşembe 20.30/ Bob Marley Birthday
Celebration, 1 Şubat Cuma 20.00


KİKİ
İstanbul Sıraselviler’deki mekânına ek olarak bir şube de Ortaköy’e açan Kiki’nin kabini bu hafta modacı Emel Kurhan’ı konuk ediyor. ‘Kadınlar Gecesi’ başlıklı etkinlikte disco, pop, r’n’b ve funk tınılar duyulacak.
Kadınlar Gecesi, 30 Ocak Çarşamba 23.30


ALT.
Beyoğlu’nun caz sahnelerinden Alt., bu hafta Ankaralı saksofoncu Yahya Dai’yi konuk edecek. Yahya Dai’nin saksofonuna, klavyede Ercüment Orkut, basta Kağan Yıldız, davulda Ediz Hafızoğlu eşlik edecek.
Yahya Dai Quartet,
30 Ocak Çarşamba 21.30


BORUSAN MÜZİK EVİ
Tarihi görüntüsü ve modern programıyla dikkat çeken Borusan Müzik Evi bu hafta, Norveçli Christian Wallumrød Ensemble’yi konuk ediyor. Konserde, Wallumrød’un piyanosuna trompetiyle Eivind Lønning, tenor saksofonuyla Espen Reinertsen, davul ve vibrafonuyla Per Oddvar Johansen, kemanıyla Gjermund Larsen ve viyolonseliyle Tove Törngren eşlik edecek.
Christian Wallumrød Ensemble,
1 Şubat Cuma 21.30


SHAFT CLUB
Kadıköy’ün eskimeyen mekânı Shaft Club bu hafta, özellikle 90’larda müziğiyle sesini dünyaya duyuran, Almanya çıkışlı Türk-Alman rock grubu Ünlü’yü ağırlıyor.
Ünlü, 1 Şubat Cuma 22.00