Kurban Bayramı tatili kaç gün? 2015 Kurban Bayramı kaç gün sürecek?

Kurban Bayramı tatili kaç gün? 2015 Kurban Bayramı kaç gün sürecek?
Kurban Bayramı tatili kaç gün? 2015 Kurban Bayramı kaç gün sürecek?
Kurban Bayramı heyecanı başladı. Sıcaklayan yaz günlerinden bunalan insanlar Kurban Bayramı'nın 2015 yılında kaç gün süreceğini şimdiden araştırmaya başladı. Kurban Bayramı ne zaman başlıyor, bayram tatili kaç gün olacak? Soruların cevapları haberimizde.

Ramazan Bayramı’nın bitimi ve sıcakların artışıyla bunalanlar heyecanla Kurban Bayram’ını bekliyor. Tatil için plan yapanlar, Kurban Bayramı’nın hangi günler olacağını merak ediyor.

2015 yılının Kurban Bayramı 24 Eylül Perşembe günü başlıyor. Kurban Bayramı tatili ise 23 Eylül’de, bayram arifesiyle başlıyor. Yani Çarşamba günü yarım gün ve resmi tatil olacak. 2015 Kurban Bayramı tatili 24 Eylül Perşembe, 25 Eylül Cuma, 26 Eylül Cumartesi, 27 Eylül Pazar günleri tam 4 gün resmi tatil olacak. Yani toplamda 4,5 gün tatil yapılacak.

Kurban Bayramıyla İlgili Bilgiler

Hicri Takvime göre Zilhicce ayının onuncu gününden itibaren dört gün boyunca kutlanan bir bayramdır Kurban Bayramı. Zilhicce ayının dokuzuncu gününe arife günü denir. ‘Eyyâm-ı nahr’ olarak bilinen ‘Kesme Günleri’ Zilhicce ayının onuncu, on birinci ve on ikinci günlerine denk gelir.

Kurban Bayramı, Ramazan Bayramı ile birlikte önemli dini bayramların başında gelir. Bununla birlikte Kurban Bayramı dinî tatil olduğundan dolayı resmî tatil ilan edilmektedir.