Kurt Cobain'in evi satılıyor

Kurt Cobain'in evi satılıyor
Kurt Cobain'in evi satılıyor
Kurt Cobain'in Seattle yakınlarındaki evi satılığa çıkarılıyor. Aile, Cobain'in çocukluğunun geçtiği evin müze olarak da kullanılabileceğini düşünüyor.

1994’te 27 yaşındayken hayatına son veren Nirvana grubunun efsanevi solisti Kurt Cobain ’in Seattle yakınlarındaki evi annesi Wendy O’Connor tarafından satılığa çıkarıldı. Grubun son stüdyo albümünün piyasaya çıkışının 20. yılı için hazırlanan albüm setini merakla bekleyen hayranları, 500 bin doları gözden çıkarabildiği takdirde Cobain’in çocukluğunun geçtiği evin sahibi de olabilecek. Satışa yardımcı olması için oğullarının evde çekilmiş çocukluk fotoğraflarını da kamuoyuyla paylaşan ailesi, Seattle’a 2 saat mesafedeki evin müzeye çevrilmesi için mülkün yeni sahibine yardıma hazır olduklarını söyledi.

Aile, 1923’te inşa edilen evi 1969 yılında, Kurt Cobain 2 yaşındayken satın almış. 9 yaşına dek ailecek yaşadıkları bu evde Cobain, anne ve babanın boşanmasının ardından ergenlik döneminde de annesiyle kalmış.

Cobain’in çocukluk ve ergenlik dönemini geçirdiği odanın geçmişin izlerini taşıdığı, duvarlarda İron Maiden , Led Zeppelin gibi grupların isimlerinin yazılı olduğu belirtiliyor. Evde az da olsa Cobain’in çocukluk döneminden kalma eşya da bulunuyor.