Kurt köpeğinin midesinden altı golf topu çıktı

Kurt köpeğinin midesinden altı golf topu çıktı
Kurt köpeğinin midesinden altı golf topu çıktı
İngiltere'nin Newcastle kentinde kendini iyi hissetmediği için veterinere götürülen bir köpeğin midesinden altı golf topu çıkartıldı.

Yedi yaşındaki Alman çoban köpeğinin sindirim sisteminde röntgenle tespit edilen toplar acil bir ameliyatla alındı. BBC Türkçe 'nin haberinde Murphy adlı kurtarma köpeğinin sahibi David Larson'ın köpeği 1,5 yıl önce edindiği ve o günden bu yana hiç golf sahalarının etrafında gezdirmediği için şaşırdığı belirtildi.

Murphy'nin evde bir kemik yedikten sonra hastalandığını anlatan Larson, "Midesinde bazı yabancı maddeler vardı ama veterinerler ne olduğunu tespit edemedi. Daha sonra bir başka hastanede ameliyata alındı ve hayatı kurtuldu. Altı golf topu yutmuş olduğuna inanamıyorum. 18 aydır benimle ve golf topu olabilecek bir yerin yakınında bulunmadık hiç. Yani toplar uzun süredir midesinde olmalı" dedi. Larson midesindeki topların alınmasından sonra Murphy'nin daha neşeli ve oyuncu hale geldiğini anlattı. Murphy'yi ameliyat eden Veteriner Mandy Ball da köpek sahiplerini hayvanlarının neler yaptığına dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Ball, "Köpeğinizin top ya da taş yutma gibi alışkanlıkları varsa, tasması elinizde değilken ağızlık takmak gerekebilir." diyor. (BBC Türkçe)


  ETİKETLER:

  BBC

  ,

  BBC Türkçe

  ,

  Golf

  ,

  çoban