Kurt Seyit ve Şura Amerika'da yayınlanacak

Kurt Seyit ve Şura Amerika'da yayınlanacak
Kurt Seyit ve Şura Amerika'da yayınlanacak
Türkiye'deki yayınında beklenen reytinglere ulaşamayınca tamamlanmadan ekrana veda eden dizi Amerika'da yayınlanmaya başladı.

Ay Yapım’ın yapımcılığında gerçekleşen Kurt Seyit ve Şura, geçtiğimiz günlerde Amerika çapında İspanyolca yayın yapan Mundo Fox TV’de yayınlanmaya başladı.

Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın başrollerini paylaştığı dizinin afişleri Los Angeles, Miami gibi Amerika’nın büyük şehirlerinde yerini aldı. Nisan başında“ Sura & Seyit - Amor en Guerra” * adıyla yayınlanmaya başlanan dizi,   Amerika'da Prime Time'de yayınlanan diziler arasında rating sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor.

Nermin Bezmen’in aynı adlı romanından uyarlanan, senaristliğini Ece Yörenç’in, yönetmenliğini Hilal Saral’ın üstlendiği dizi şimdiye kadar Ortadoğu ülkeleri, Pakistan, Afganistan, İran , Gürcistan, Ukrayna, Rusya, İsrail, Hispanik Amerika, Yunanistan, Macaristan, Romanya, Baltık ülkeleri, Sırbistan Karadağ, Arnavutluk, Bulgaristan, İtalya, Makedonya ve Kosova’ya satıldı.

Dizi, Latin Amerika’da kadın isimlerinin erkek isimlerinden önce yazılması sebebiyle,  bu coğrafyada Şura ve Seyit – Savaşta Aşk  olarak isimlendirildi.