Kurtlar Vadisi'nde Savcı Öz'e suikast

Kurtlar Vadisi'nde Savcı Öz'e suikast
Kurtlar Vadisi'nde Savcı Öz'e suikast
Kurtlar Vadisi dizisinde Ergenekon savcısı Zekeriya Öz karakteri, suikastle öldürüldü.

Zekeriya Öz’ü canlandıran tiyatro oyuncusu Burak Timorci de böylece diziye veda etmiş oldu. 

Savcı Zekeriya Öz’ü büyük bir başarıyla canlandıran ve ‘Zekeriya Öz oynasa bu kadar benzerdi’ yorumları alan Burak Timorci, 5 yıl önce aynı karakterle bir de tiyatro oyunu sergilemişti.

Ancak Burak Timorci, senaryosunu kendi yazdığı ve Ergenekon Davaları’nı eleştiren “Hergelekon” adlı trajik komedi tarzındaki oyunununu, o dönem kimse sahne vermediği için sadece 5-6 kez oynayabilmişti.

DİZİDEN VE OYUNDAN KARELER
Zekeriya Öz’ün özel yetkilerinin alınması ardından da İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekilliğinden de alınmasıyla Burak Timorci’nin rolü de kıymete bindi ve Kurtlar Vadisi dizisine alındı.

İSMİNDEN DOLAYI SAHNE BULAMADIK
Burak Timorci 2009-2010 yıllarında sahnelediği Hergelekon için şunları söyledi: “Hergelekon’da da Kurtlar Vadisi’nde olduğu gibi Savcı Zekeriya Öz karakteri vardı. Diyaloglar yine soruşturmalar ve gözaltına alınan insanların sorgulanmalı üzerineydi. Fakat, hem isminden dolayı hem de içeriğindeki sorgulama sahneleri nedeniyle oynayacak sahne bulmakta güçlük çektik. 5 yıl sonra en çok izlenen diziye de böyle bir rol eklendi ve beni uygun gördüler.” Eyüp Serbest- Hürriyet