Kuruçeşme'de New York esintisi

Kuruçeşme'ye yaz geldiğinde, dizi dizi arabaları, şık insanları, pırıl pırıl bir Boğaz manzarasını da beraberinde getiriyor.
Haber: MELİS DANİŞMEND / Arşivi

Kuruçeşme'ye yaz geldiğinde, dizi dizi arabaları, şık insanları, pırıl pırıl bir Boğaz manzarasını da beraberinde getiriyor. Muallim Naci Caddesi'nin iki yanına sıralanmış mekânlara akın eden insanlar bir kaosa neden olsa da, "Böyle kaosa canım feda," diyenler için vazgeçilmez bir bölge burası.
Bu meşhur caddenin kaosa nispeten uzak bir yerinde konumlanmış olan New Yorker da, yemeğe düşkün İstanbulluların yakından tanıdığı bir isim aslında. Kentin dört bir köşesine yayılmış olan ve adlarını 'uyumayan şehir'den alan mekânları bünyesinde barındıran bir grup New Yorker. Manhattan Cafe, 5th Avenue Coffee Shop, New Yorker (Kuruçeşme ve Bebek şubeleri mevcut) derken kendinizi New York'un göbeğinde sanabilirsiniz. 7 ortağa sahip bu grup beş senedir faaliyette.
Üç bölümlü mekân
Yaz gelince Kuruçeşme'ye taşınan New Yorker, bu sene birtakım yenilikler yapmış. Öncelikle mekânın içinde yeni bir restoran var: Bamboo. Taylandlı, Hint, Japon ve Koreli aşçılar, Uzakdoğu baharatlarını kullanarak füzyon mutfağından örnekler sunuyorlar. 60 kişilik restoranda sushi, sashimi, noodle, tepenyaki gibi yemekler var.
İkinci yenilik ise 350 kişilik The Bar. Yaz boyunca Akbank American Express sponsorluğunda yabancı müzik gruplarını dinleyebileceğiniz The Bar'da şimdiye kadar İlhan Erşahin, Alfredo De La Fe ve DJ Martin Morales çıktı. 5 Eylül'de ise Hacienda ağırlanacak. Bu arada canlı müzik dinlerken sushi de yiyebileceğinizi belirtelim.
110 kişilik New Yorker Restaurant'ın mutfağı ise İtalyan ve Amerikan yemeklerinden oluşuyor. Müşteri kitlesi için "New Yorker'ın beş senelik bir geçmişi ve o zamandan beri takip eden müşterileri var. Bilinçli, dışarıyı iyi bilen, özellikle yemek konusunda kültürlü insanlar," diyor kurucu ortaklardan Ender Arkun. New Yorker'ın hep yemekleriyle tanınan bir grup olduğunu söyleyen Arkun, bu sene bunu biraz değiştirip eğlence kattıklarını belirtiyor.
Sonbahar sürprizi
Mekânın dekorasyonu Norm Mimarlık tarafından yapılmış. "Bamboo, Uzakdoğu temalı, The Bar daha enerjik, New Yorker ise daha casual oldu," diyor Arkun.
Ekim ortasına kadar öğlen 12'den gece 2'ye kadar açık olacak New Yorker Kuruçeşme'de tüm kredi kartları geçiyor ve önünde otoparkı bulunduğundan arabayla gelirseniz sorun olmuyor.
Bu arada hemen haber verelim; New Yorker Group, sonbaharda Beyoğlu'nda yeni bir projeye imza atacak. Yaklaşık 1500 metrekare üzerine kurulacak olan ve restoran, lounge, bar ve kulüpten oluşacak bu mekânla eğlenceye de ağırlık verilecek.
Tel: 0212 265 69 12