'Kusursuzlar' prestijli festivalde

'Kusursuzlar' prestijli festivalde
'Kusursuzlar' prestijli festivalde

İlk filmi ‘Canavarlar Sofrası’yla dikkat çeken ve birçok ödül kazanan Ramin Matin’in yeni filmi ‘Kusursuzlar’, Asya’nın en prestijli festivallerinden Güney Kore’deki 18. Busan Film Festivali’ ne seçildi.
Başrolünde başarılı tiyatrocu Esra Bezen Bilgin ve İpek Türktan Kaynak’ın rol aldığı ‘Kusursuzlar’ , 3-12 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek festivalde Asya dışı filmlerin yer aldığı uluslararası ‘Flash Forward’ bölümünde yarışacak ve aynı zamanda dünya prömiyerini gerçekleştirecek.
İki kızkardeşin gerilim dolu hikâyesini anlatan ‘Kusursuzlar’, Kültür Bakanlığı’ndan yapım desteği, İstanbul Film Festivali Köprüde Buluşmalar’da ise Efes Pilsen tanıtım ödülünü kazanmıştı. Bilgin ve Kaynak’ın yanı sıra İbrahim Selim, Mehmet Ali Nuroğlu ve Suna Selen’in de rol aldığı ‘Kusursuzlar’ın çekimleri geçen yıl İzmir Çeşme’de gerçekleştirilmişti. 

İlk filmi ödüller almıştı

Ramin Martin’in ilk filmi ‘Canavarlar Sofrası’, 48. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Dr. Avni Tolunay Jüri Özel ödülünü, 23. Ankara Film Festivali’nde ise Umut Veren Yönetmen ve SİYAD En İyi Film ödüllerini kazanmıştı.
‘Kusursuzlar’ın fragmanını indirmek için: https://vimeo.com/73721401