Kutlama

Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfı (SAJEV), 22 Aralık'ta 10. yaşını kutlayacak.

Sajev 10. yıl etkinlikleri
Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfı (SAJEV), 22 Aralık'ta 10. yaşını kutlayacak. Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşecek kutlama gecesinde Fazıl Say'ın piyanosuna Sertap Erener'in sesi eşlik edecek.
Türkiye, Fransa, İtalya, Vatikan ve Ortadoğu'dan 400'e yakın belge, Frérelerin 1841'den 21. yüzyıla ulaşan hikâyesi de Lütfi Kırdar'da olacak. Fréreler Cemiyeti'nin 21. yüzyıldaki temsilcilerinden Frére Ange Michel'in araştırdığı 132 yıllık serüvenin 1841-1923 yıllarını kapsayan ilk bölümü gün ışığına çıkacak.
Bir Saint Josephli olan Seyhun Binzet'in emek ve sabırla derlediği kartpostal koleksiyonu da Frére Ange Michel'in yazıya döktüğü St.Joseph'in hoş serüvenini bir başka açıdan gözler önüne serecek.
Saint Joseph Ailesi, 132 yıllık tarihe sahip çıkan Saint Joseph Lisesi Eğitim Vakfı'nın 10 yıla sığdırdığı başarıları ve bu tarihe sahip çıkacak genç kuşakları yetiştirmek için kurulan Küçük Prens Eğitim Kurumları'nın hikayesini de bir mültivizyon gösterisi ile izleyecek.