Kutluğ Ataman 'iyi cin'i nasıl şişeye geri soktu?

Kutluğ Ataman 'iyi cin'i nasıl şişeye geri soktu?
Kutluğ Ataman 'iyi cin'i nasıl şişeye geri soktu?
Gezi eylemcilerini Star gazetesinde sert bir şekilde eleştiren Kutluğ Ataman 12 Haziran'da hükümete uyarıda bulunmuş: Şişeden çıkan cinin geri sokulmasına izin verilmemeli. Bu iyi bir cin

Radikal.com.tr - Kutluğ Ataman, Star gazetesine verdiği röportajda Gezi Direnişi’nin mağduru olduğunu iddia etti ve eylemcilerin aslında özgürlükçü değil faşist olduğunu savundu. Gezi olayları sırasında Başbakan Erdoğan ’la görüşen temsilciler arasında yer alan Ataman 12 Haziran’da Independent’a yazdığı yazıda Gezi eylemlerini övmüştü.

Kutluğ Ataman: Gezi'deki tavrım pazar günü değişti


Ataman, İngiliz gazetesinde yayımlanan yazıda şu görüşleri dile getirmişti: : “Gençliğin dili hükümetten çok farklı. Kendilerine biber gazıyla saldırıldığında, seslerini kesmeleri söylendiğinde şoke oluyorlar. Son olaylar işte bu ‘bir babanın çocuğunu azarlamasına benzeyen’ söylemin sonucu. Yeni kuşak artık çocuk olmadıklarının, kendilerine saygı duyulması gerektiğinin ve ciddiye alınmak istediklerinin anlaşılmasını istiyor.”

Gezi’yi “Bu, otoriter yönetim reflekslerine karşı bir hareket” diye yorumlayan Ataman şöyle demişti: “Hükümet, gençlerin kaos değil katılım istediklerini yeni yeni anlıyor. Batı, demokratik muhalefetle kışkırtmaları birbirinden ayırmalı. Bizler de Türkiye ’nin demokratları olarak hükümetin yanında olmalı ancak otoriter tepkileri eleştirmekten de çekinmemeliyiz. Şişeden çıkan cinin geri sokulmasına izin verilmemeli. Bu iyi bir cin.”