Kutluğ Ataman'ın yeni projesine Arte ödülü

Kutluğ Ataman'ın yeni projesine Arte ödülü
Kutluğ Ataman'ın yeni projesine Arte ödülü
Saraybosna Film Festivali'nde Arte International CineLink ödül kazanan 'Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler' projesi 28 Şubat'ı anlatıyor. Ataman filmi 2015'te çekecek.

Yönetmen Kutluğ Ataman, bu yıl yirmincisi gerçekleşen Saraybosna Film Festivali’nden ödülle döndü. Sanatçın 'Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler' adlı projesi Arte International Relations CineLink ödülünün sahibi oldu. 'Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler', 33. İstanbul Film Festivali'nde de Köprüde Buluşmalar Ödülleri'ne katılmış, Türkiye - Almanya Ortak Yapım Geliştirme Fonu kazanmıştı. 28 Şubat’ı anlatan filmi Kutluğ Ataman, 2015’te çekmeyi planlıyor.
Avrupa 'nın önemli film festivallerinden biri olan Saraybosna Film festivali'nde Ataman’ın son filmi 'Kuzu' da yarışmalı bölümde gösterilmişti. Yönetmenin bir sonraki proje olarak hazırladığı 'Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler' de Cinelink bölümünde yarıştı ve ödüle değer bulundu. Cinelink bölümü için 18 ülkeden 200 başvuru yapıldı. Hilal, Feza ve Diğer Gezegenler yarışma bölümüne seçilen 14 projeden biri.