Kuveyt'te düğün çadırı yandı, 41 kişi öldü

KUVEYT - Kuveyt’te, önceki gün bir düğün çadırında çıkan yangında neredeyse tamamını kadın ve çocukların oluşturduğu en az 41 kişi hayatını kaybetti, 71 kişi yaralandı. Kuveyt İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed El Sabir, yangında yaşamlarını yitirenlerin sayısının artmasından endişe edildiğini söyledi. Yetkililer, yangının nedeninin henüz belirlenemediğini bildirdi. 

Kurbanlar kadın ve çocuk
Ülkede yapılan düğün gibi etkinliklerde erkeklerle kadınların ayrı yerlerde bulundukları, çocukların kadınların bulundukları yerde olmalarından dolayı ölenlerin tamamına yakının kadın ve çocuklardan oluştuğu açıklandı.
 Kurbanların yakınlarının yangın yerine hücum ettiğini belirten yetkililer, bu nedenle kurtarma ve yangın nedeninin belirlenmesi çalışmalarının güçlükle yapıldığını açıkladı. Çalışmalarda orduya ait cankurtaran araçları da kullanılıyor. Yangının ardından çadırlarda düğün veya benzeri etkinlikler düzenlemenin yasaklanması gündeme geldi. Cesetlerin teşhisi için DNA testi yapılmaya başlandı. Ölenlerin çoğunun panikle kaçmaya çalışırken düşüp ezilenler olduğu düşünülüyor. (aa,afp)