Ladin dünyanın en güzel işi için başvurdu!

Ladin dünyanın en güzel işi için başvurdu!
Ladin dünyanın en güzel işi için başvurdu!
Hamilton Adası'nda 6 ay çalışıp 100 bin dolar almak isteyen kişinin Usame bin Ladin'li videoyla yaptığı başvuru reddedildi


DÜNYANIN EN GÜZEL İŞİ HABERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN


SYDNEY - Avustralya’nın kuzeydoğusundaki "cennet" Hamilton Adası’nın internette tanıtımını yapacak kişinin arandığı iş ilanı için, "Usame bin Ladin videosuyla" başvuru geldi.
Sydney Morning Herald gazetesinin haberine göre Queensland Eyaleti Turizm Dairesinin ilan ettiği, "150 bin Avustralya doları (100 bin Amerikan doları) karşılığı 6 aylık iş" için yaklaşık 10 bin kişi başvurdu. Yapılacak elemeler sonrası kazanacak kişinin, adanın internetten yapılacak tanıtımını üstleneceği belirtilerek, bunun için 30’ar dakikalık videolarla başvuru yapılması istendi.
Bu başvurular arasında, Usame bin Ladin’in video görüntülerini kullanan bir kişi, Ladin’in görüntüsü üzerine kendi sesini dublajlayarak, işe talip olduğunu bildirdi.
Bin Ladin suratlı kişi videoda, "sanki hafif pişman olmuş halde adanın asude diyarında dinlenmeye ve iş değiştirmeye ihtiyacı varmış gibi" seslenerek, "açık havayı ve kumsalları severim. Videolar ile de yakınlığım bulunur. Büyük çaplı organizasyonlar yaparak göreve ve deneyim tevdi etmeyi iyi bilirim" dedi.
İlanı veren Queensland turizm idaresi ise bu başvuruyu reddetti. (aa)