Lady Di Hollywood yıldızlarıyla dansta

Lady Di Hollywood yıldızlarıyla dansta
Lady Di Hollywood yıldızlarıyla dansta
1985'te Washington'da çekilen fotoğraflarda 24 yaşında olan Lady Diana Hollywood yıldızları ve dönemin ABD Başkanı Reagan ile dans ederken görülüyor...

Diana’nın o gece Grease’in yıldızı John Travolta ile dans ederken görüntüleri ortaya çıkmış ve dünyayı büyülemişti. Ancak en son ortaya çıkan fotoğraflar, Diana’nın sadece Travolta ile dans etmediğini gösteriyor. Prenses Diana’nın Beyaz Saray’da çekilen fotoğraflarında 24 yaşındaki prensesin tedirgin bakışları dikkat çekiyor. Prenses bir galada Clint Eastwood, Tom Selleck ve ABD Başkanı Ronald Reagan’la dans ederken görülüyor. Öte yandan Diana üzerindeki tuvaletle geleceğin moda ikonlarından birinin olacağının da sinyalini veriyor. Victor Edelstein imzalı giysisi, geçen mart ayında 240 bin Sterlin’e (yaklaşık 700 bin Türk Lirası) satılmıştı.
Beyaz Saray fotoğrafçısı Pete Souza’nın bir belgesel için ortaya çıkardığı fotoğraflar, Charles ve Diana’nın birlikte yaptığı ilk ABD gezisi sırasında katıldıkları bir yemekte çekildi. Yemek sonrasında yaptığı konuşmada Başkan Reagan’ın Prenses Diana’nın adını unutması geceye damgasını vurmuştu. Konuşmadan sonra ise Travolta ile yaptığı dans, Diana’yı dünya gündemine taşımış ve Prens Charles’ı geri plana atmıştı. Charles konuyla ilgili sorulara; “Ben bir el kuklası değilim” diye cevap vermişti. Çift, 1992 yılında ayrıldı, 1995’te ise resmen boşandı. Ancak Diana, resmi olarak prenses olmasa da öldüğü 1997 yılına dek dünyanın en popüler figürlerinden ve stil ikonlarından biri olmaya devam etti.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Dünya

  ,

  Beyaz

  ,

  Beyaz Saray

  ,

  Popüler

  ,

  Yemek

  ,

  Moda

  ,

  Gece

  ,

  başkan

  ,

  Resmi