Lady Gaga neden müziği bırakmak istedi?

Lady Gaga neden müziği bırakmak istedi?
Lady Gaga neden müziği bırakmak istedi?
Bir dönem kariyeri yüzünden mutsuz olduğu için müziği bırakmayı düşündüğünü söyleyen Lady Gaga bu duygudan nasıl kurtulduğunu anlattı. Onun anlattıkları aslında hayatından memnun olmayanlara ders verir nitelikte.

Son yılların müzik dehası sayılan Lady Gaga geçtiğimiz günlerde Yale Duygusal Zeka Merkezi'nin konuğu oldu. Düzenlenen toplantıda Lady Gaga konuşurken söz döndü dolaştı bir süre önce neden müziği bırakma noktasına geldiğine uzandı.

Lady Gaga, o dönemde müzik kariyerinden dolayı mutsuz olduğunu ve bir takım kararlar vermek zorunda kaldığını söyledi.

Lady Gaga " Sadece insanların elini sıkarak, gülümseyerek ve selfiler çektirerek günlerimi harcamak istemedim. Bunun benim varlığımı aşağıya çektiğini, sığlaştırdığını hissettim. İmajım dışında çok daha yapmam gereken çok fazla şey vardı" diye konuştu.

 Bu süreçte insanlara para kazandırmaktan da hoşlanmadığını söyleyen Lady Gaga " Aşırı çalıştığımda kendimi kötü hissetmeye başladım. Çünkü, sadece bir para makinesine dönüşmüştüm. Yaratıcılığımı geri planda bırakmama neden olan bu durum benim mutsuz olmama da yol açıyordu" diyerek sözlerini sürdürdü.

İşte bu noktada nasıl kendine geldiğini anlattı Lady Gaga sözlerini şöyle sürdürdü: "İnsanlara 'hayır' demeye başladım. 'Hayır, bunu yapmayacağım. Fotoğraf çektirmiyorum. Bu etkinliğe gitmiyorum. Yavaşça ama kesin olarak kim olduğumu hatırlamaya başladım."

Bu süreçte eve gidip aynala baktığından kendini daha iyi hissetiğini söyleyen Lady Gaga, "O anlarda 'evet, her akşam seninle yatağa gidebilirim' diye düşündüğünü de anlattı.

26 yaşındaki şarkıcı yaşadığımız çağla ilgili gözlemlerini de anlattı. Lady Gaga "Biz gerçekten birbirimizle iletişim kurmuyoruz. Bilinçli olarak yalanlar söylüyoruz" dedi. (Hürriyet)