Lamb of God'ın solisti beraat etti

Lamb of God'ın solisti beraat etti
Lamb of God'ın solisti beraat etti
Çek Cumhuriyeti'nde bir hayranını sahneden iterek ölümüne neden olduğu iddia edilen ABD'li heavy metal grubu Lamb of God'ın solisti Randy Blythe, hakkında açılan davadan beraat etti

PRAG - Mahkeme sözcüsü Marketa Puci, "başka bir kişiye öldürücü sonuçları olacak şekilde fiziksel zarar verme" suçlamasıyla Prag'da yargılan Blythe'ın suçlu bulunmadığını ve eyleminin suç teşkil etmediğini, kazanın sorumluluğunun konser organizatörlerinde olduğunu açıkladı.

SAHNEYE ÇIKAN GENCİ İTTİĞİNİ KABUL ETTİ

Blythe, müzik grubunun hiçbir hayranının sahneye çıkmasına izin vermediği için sahneye çıkan genci ittiğini kabul ederken, hayranının yaralandığını fark etmediğini söyledi.

Blythe için 5 yıl hapis cezası talep eden savcıların, karara itiraz edeceği öğrenildi.

GENÇ HAYRAN KAFASINI YERE ÇARPARAK HAYATINI KAYBETMİŞTİ

Blythe, 2010'da Prag'daki konser esnasında sahneye çıkan bir hayranını iterek düşürmekle suçlanmış, sahneden düşen genç kafasını yere çarparak hayatını kaybetmişti.

Lamb of God'un solisti, geçen yıl Haziran'da konser vermek için tekrar Prag'a geldiğinde yürütülen soruşturma nedeniyle tutuklanmış ve sorgulanmış, 5 hafta gözaltında tutulduktan sonra 400 bin dolar kefaletle serbest bırakılmıştı.(aa)


  ETİKETLER:

  Mahkeme

  ,

  Müzik

  ,

  Soruşturma

  ,

  suç

  ,

  hapis

  ,

  Konser

  ,

  genç