Leman Sam'dan sert Çin tweeti

Leman Sam'dan sert Çin tweeti
Leman Sam'dan sert Çin tweeti
Leman Sam, Çin'de yapılan "Yulin Köpek Yeme Festivali" üzerine attığı sert tweetle tepki çekti.

Leman Sam, Çin ’de yapılan "Yulin Köpek Yeme Festivali" üzerine attığı sert tweetle tepki çekti.

Sam  Twitter 'dan “Çinlilerin küçük bir kısmı hariç hepsi asalak bitkiler sınıfındandır, kötü ve anormal üreyen mikroplardır, doğa onları halledecektir” diye yazdı.

Leman Sam, yaklaşık 8 bin kişinin hayatını kaybettiği Nepal depreminin ardından da, "Nepal’de Hindu tanrıçası için yüzlerce hayvan katletmişlerdi, cezasız mı kalacaktı, bugün binlercesi öldü, tanrıçaları kabul etsin artık…" paylaşımıyla tepki çekmişti. 


  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  Nepal

  ,

  Çin

  ,

  Bugün

  ,

  doğa

  ,

  leman sam

  ,

  öldü

  http://www.radikal.com.tr/138453813845384

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sert tweet mi?! - Ayse Sule

  Leman Sam'in kibir ve irkcilik dolu tweetini "SERT" diye tanimlamakla yetinen Radikal; ayni tweeti, siyaseten sevmedigin baska biri yazmis olsaydi nasil baslik atardin cok merak ediyorum dogrusu.

  Sorun Çin mi Hayvan hakları mı? - brotherlouie

  Milyonlarca masum canlı kurban bayramında katledilirken Çin'de yaşananlara bık bık etmek ne kadar sağlıklı ve doğru bir davranıştır? Kurban kesimine ve kesenlere bundan 13 sene kötü gözle bakılıp bu vahşeti minimum derecelere indirmişken siyasal islamcılara demokrasi uğruna destek verdiniz ve geldiğimiz nokta hayvan katletmekten daha ileri boyutlara vararak masum insanları katletmeye varana dek çıta yükselmiştir. Gericiliğe olmayan ve asla olmayacak demokrasi adına destek veren tırnak içinde liberal arkadaşlarımıza duyurulur.

  haklı - demash

  sinir anında söylemiştir. Yoksa leman hanımın tespitleri 10 numara

  CANLI PİŞİRİLEN İSTAKOZLAR VE ÜÇÜNCÜ DÜNYAYA KÜFRETMENİN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ - Ali Karatay

  Bu türden açık ırkçı aforizmalar sevenlerini üzüyor, hatta onları "sevenleri" olmaktan çıkartıyor fakat sanırım bunun farkında değil. Katledilen hayvanlar hakkındaki duyarlılığı anlaşılmayacak bir şey değil; aynı şekilde, aynı kaderi paylaşan bizim "normal" kurbanlarımızla İŞİD'in insan kurbanları arasında kurduğu anoloji de hiç de kafadan reddedilecek türden bir akıl yürütme değildi, fakat neden canlı canlı kısık ateşte pişirilmiş ıstakoz yiyen İngiliz'e, Amerikalı'ya, Fransız'a vs. değil de, köpek yiyor diye Çinlilere hakaretler yağdırdığını sormayacak mıyız? Çin'de 1.300 milyon insan yaşıyor, yürüyen her şeyi yiyorlar, insanlık bunu bir gün aşacak ama gıda sorunu kökten çözülmediği sürece bunun aslanların geyikleri avlamasından çok da farkı yok. Leman Sam, elitist bir halk düşmanlığının sınırlarında geziniyor, hayvan hakları böyle savunulmaz.