Leman Sam'dan tepki çeken Nepal mesajı

Leman Sam'dan tepki çeken Nepal mesajı
Leman Sam'dan tepki çeken Nepal mesajı
Ünlü sanatçı Leman Sam'ın 2000'den fazla kişinin hayatını kaybettiği Nepal depreminin ardından attığı "Nepal'de Hindu tanrıçası için yüzlerce hayvan katletmişlerdi, cezasız mı kalacaktı" tweeti sosyal medyada büyük tepki çekti. 

 

Sosyal medyadaki açıklamaları ile tartışma yaratan, Kurban Bayramı ile ilgili mesajı yüzünden de hakkında dava açılan Leman Sam, bu kez Nepal'deki depremle ilgili attığı tweet nedeniyle tepki çekti.

Hayvanseverliğiyle bililen Leman Sam, Twitter hesabından şunları yazdı:

"-Nepal'de Hindu tanrıçası için yüzlerce hayvan katletmişlerdi, cezasız mı kalacaktı, bugün binlercesi öldü, tanrıçaları kabul etsin artık...

-Düşünmeden kızıp köpürmeye hazır olanların anladığı biçimde humanist değilim, yeni söylemiyorum bunu, her hümanistim diyene inanmayın.

-Kimsenin beni yargılamaya hakkı olduğunu düşünmüyorum, o kadar çok hümanist olsaydı, Dünya bu günkü gibi mi olurdu?" (HÜRRİYET)


  http://www.radikal.com.tr/134402113440213

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  neden bu hale geldik - emr15802

  Tamam ağır bir laf etmiş katılıyorum ancak 12 yıllık iktidarınız süresince baskılarınız, din referanslı eşitlik anlayışınız ve islami yaşam tarzını inanan inanmayan herkese dayatmanız ve kutuplaştırıcı politikalarınız yüzünden birçok kişi bu hale geldi. Leman Sam'a kızmadan önce onun nasıl bu hale geldiğini kendinize bir sorun. Ağır ve söylenmemesi gereken bir laf ama siz evde zor tutulan yüzde elli sakın bu laftan kendinize ekmek çıkarmaya çalışmayın ve sakin kalın. Çünkü sayenizde bu ülkede insanlar sadece islamdan değil tüm dinlerden soğudu. Sizde bu tarz mesajlar gördüğünüzde sizinkinin deyimiyle bunlar olağan şeyler deyip geçiverin çünkü ektiğinizi biçiyorsunuz...

  Severken! - sblgngr

  Bir şeyi, bir türü, bir canlıyı çok sevdiğin için, ona yapılan haksızlığa, öldürecek ve ölmelerini isteyecek kadar öfkelenmeyi anlıyorum da top yekun bir öfkeyi anlayamıyorum. Binlerce masum, iyi kalpli, anne, bebek, hayvan, hayvan sever, barışcıl, doktor, madenci, her şey ve herkes var o molozların arasında.

  farkında değil - aharasa

  kendsinin 7.4 yetmedi mi yazan pankart kaldıran dinci faşistlerden bir farkı olmadığının farkında değil.