Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı

Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı
Levent Kırca son yolculuğuna uğurlandı
Tedavisini gördüğü Karaciğer kanserine yenilerek yaşama veda eden usta tiyatrocu Levent Kırca, son yolculuğuna uğurlandı.

RADİKAL- Büyük ustayı son yolculuğunda yalnız bırakmak istemeyen dostları ve sevenleri Levent Kırca'ya son görevini yaptı. 

DOSTLARI YALNIZ BIRAKMADI
Tören istemeyen Kırca'nın cenazesi Levent Afet Yolal Camii'nde kılınan namazın ardından alkışlar eşliğinde Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.


Oya Başar da eski eşini uğurlamak için camiye geldi. Oldukça bitkin görünen Başar, gözyaşlarını tutamadı.

Oya Başar: 'Biz onu çok sevdik!'Kırca'nın çocukları, cami avlusunda taziyeleri kabul etti.
Levent Kırca'dan 'son' mektup
ARKADAŞLARI LEVENT KIRCA'YI ANLATTI

Ayşen Gruda yakın dostu Levent Kırca'nın ardından şunları söyledi; 'Levent gibi çok yönlü bir aktör çok zor gelir. Geride kalanlara baş sağlığı diliyorum. Çocukları  babalarını, babaları da onları çok severdi.Son derece yumuşak son derece arkadaş canlısı kimseyi kırmadan dökmeden çalışan bir insandı. Çok iyi bir insandı.'

Enis Fosforoğlu: Gençlik arkadaşım benim 20’li yaşlarımın arkadaşı ilk televizyon programlarını birlikte yaptık onunla. Bizim dostluğumuz hep sürdü. Son replikleri en güzel replikleriydi bence ‘Atatürk’le kalın, Cumhuriyetle kalın, hoşça kalın ‘ ama biz Levent’siz de kaldık.

Murat Gören: Bunca yıl içerisinde verdiği ürünler sayısızca eserler ile bundan sonraki nesillerin de daha uzun yıllar tanıyacağı, seveceği ve izleyeceği bir sanatçı olarak devam edecek. Çok üzgünüz.

 

Cem Erciyes yazdı. "Türkiye'nin ilk televizyon yıldızlarından biriydi"

 Fotoğraflar: Cenker TEZEL - Deniz BOY – ( Hürriyet )