'Leyla ile Mecnun'u gözden çıkarmadık

'Leyla ile Mecnun'u gözden çıkarmadık
'Leyla ile Mecnun'u gözden çıkarmadık

TRT1’in fenomen dizisi ‘Leyla ile Mecnun’un oyuncuları ve teknik ekibi, Gezi direnişine destek verince TRT yönetiminin diziyi yayından kaldırma kararı aldığı gündeme gelmişti. Dizinin izleyicileri ise sosyal medyada imza kampanyası başlatmış ve projenin başka bir kanala transfer olmasını istemişti. milliyet.com.tr’nin haberine göre bir TRT yetkilisi, dizinin genel yönetmeni Onur Ünlü ’nün bayram öncesinde TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin’le görüştüğünü ve kanalın diziyi henüz gözden çıkarmadığını açıkladı.

‘Netlik kazanacak’

“Dizi sosyal medyada ve özellikle internette çok izleniyor ancak reytingleri düşük. Bununla beraber maliyet çok yüksek. Genel müdürümüz bu nedenle dizinin aynı zamanda reyting de alan bir yapıma dönüşebilmesi için Eflatun Film ekibinden yeni fikirler beklediğini söyledi” diyen yetkili, Şahin’in Ünlü’yle yakın bir tarihte tekrar bir araya gelmeye karar verdiklerini ve bu son görüşmeye göre dizinin geleceğinin netlik kazanacağını söyledi. Bu arada dizisinin fanları, her yıl olduğu gibi bu sezon öncesi de Kireçburnu’nda toplanıp dizideki İsmail Abi’leri gibi denize el salladı. 4. sezonuna girmeye hazırlanan ‘Leyla ile Mecnun’ hayranlarının Facebook üzerinden örgütlenerek gerçekleştirdiği etkinlikte, dizinin çekimlerinin yapıldığı mekânlar ziyaret edildi. Ufak çaptaki bu geziden sonra sahilde toplanan grup, dizinin sembolü haline gelen ‘çekirdek’, ‘çay’ ve dizinin müzikleri eşliğinde sahilde eğlendi. Etkinliğin sonunda yapılan kura çekimiyle dizi karakterlerinin kartpostal, bardak ve magnetlerini kazanan hayranlar dizinin yayından kaldırılacağı iddialarına tepki gösterdi.
Senaryosunu Burak Aksak’ın yazdığı ‘Leyla ile Mecnun’, dört yıl önce yayımlanmaya başladıktan kısa bir süre sonra fenomen haline geldi. Sadece Ekşi Sözlük’te 15 binden fazla ‘entry’nin girildiği dizide başrolü Ali Atay, Melis Birkan, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt, Serkan Keskin ve Köksal Engür paylaşıyor.