@ubuget

Leyla öleli çok oldu ama Mecnun hâlâ yaşıyor!

Leyla öleli çok oldu ama Mecnun hâlâ yaşıyor!
Leyla öleli çok oldu ama Mecnun hâlâ yaşıyor!
Ali Atay dün akşam 'Mutlu Ol Yeter'deki Can rolüyle izleyiciyle buluştu. Leyla İle Mecnun'da '3 Leyla 1 Şirin yiyen' Ali Atay Mecnun'u ekranda bir süre daha yaşatacağa benziyor!
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- Senaryosu Burak Aksak imzalı, Onur Ünlü’nün yönetmen koltuğuna oturduğu ekran efsanesi Leyla ile Mecnun üçüncü sezon sonunda Gezi Olayları nedeniyle yayından kaldırılmıştı.

Dün akşam televizyonlarını açanlar 'Mutlu Ol Yeter'de Mecnun Çınar karakterine çok benzeyen bir karakterle karşı karşıya kaldılar. Ali Atay 'Can'la Mecnun’un çizgisine çok yakındı. Hadi kibarlığı bırakalım düpedüz Mecnun’du.

Ushan Çakır, Beste Bereket ve Ezgi Asaroğlu üçgeninde yaşanan olaylar Leyla ile Mecnun’un ilk Leyla’sı Ezgi Asaroğlu'nu 30. bölümde diziye veda etmek zorunda bırakmıştı.

3 LEYLA BİR ŞİRİN GİTTİ MECNUN HÂLÂ YAŞIYOR!
Onun masusçuktan ölümünün ardından Müge Boz ve Zeynep Çamcı Leyla’nın kalbi ve karaciğeriyle yola devam etmişti. Birinin adı Şirin diğerinin diğerinin ikinci adı Leyla’ydı. İkisi de ikinci sezon sonunda diziden ayrılınca Leyla nöbeti Melis Birkan’a geçmişti. Böylelikle  Mecnun toplamda 3 Leyla 1 şirin yedi ama Mutlu Ol Yeter’e bakarsak ‘Can’ ismiyle ekran hayatına devam ediyor.

Sosyal medyadaki yorumlar izleyicinin ağırlıklıklı olarak hem diziden hem de Mecnun’un ekrana dönmesinden hoşnut olduğunu gösteriyor.

Senaryo ekibinde karikatürist Yiğit Özgür’ün de yer aldığı dizide Ali Atay’la birlikte başrolde yine televizyon izleyicisinin yakından tanıdığı ve sevdiği Ertan Saban'la Aslı Enver var.

ELVEDA RUMELİ VE LEYLA İLE MECNUN RÜZGÂRI

Elva’da Rumeli’yle tanınan, 2011’de apar topar yayından kalkan ‘Karakol’ dizisinden bile hâlâ hayranları olan Ertan Saban’ın canlandırdığı Makedonya şiveli Babür karakterinin en az Ali Atay’ın Can’ı kadar iddialı olduğunu söylemekte fayda var. Seyirci yorumlarına bakılırsa ilk kez Kavak Yelleri’ndeki Mine’yle geniş kitlelere buluşan Aslı Enver’in gülüşü bile izleyiciyi ekranda tutmaya yetiyor.

İstanbul ’da hiç bilinmeyen bir ‘İstasyon Mahallesi’nde geçen dizide Ali Atay’ın Can’ı gene aşk çekerken Ertan Saban’ın Babür’ü kan davası için İstanbul yollarında… Aslı Enver de Zeynep rolüyle mahallenin sevilecek genç kadını rolünde.

Aslına bakılırsa Mutlu Ol Yeter’in Leyla İle Mecnun’la olan benzerliği Mecnun’la da sınırlı değil. Dizinin anlatım tekniği, gerçeküstülüğü ve absürtlüğü  de ekran efsanesinden izler taşıyor.
   
Bu sabah reytingler ne gösterecek bilinmez ama izleyici ilk bölümde 'Mutlu Ol Yeter’i sevmişe benziyor. Bu sevginin rakamlara yansıma oranı Mutlu Ol Yeter’in ekrandaki macerasının süresini belirleyecek.

Editör Notu:  Mutlu Ol Yeter bu sabah açıklanan reyting sıralamasında Total’de 30. Sırada yer alırken AB ’de 16. oldu.