Londra'da tarihi tiyatronun çatısı çöktü

Londra'da tarihi tiyatronun çatısı çöktü
Londra'da tarihi tiyatronun çatısı çöktü
İngiltere'nin başkenti Londra'da tarihi Apollo Tiyatrosu'nun çatısının bir bölümünün çökmesi sonucu 76 kişi yaralandı.

İngiltere ’nin başkenti Londra’da tiyatrolar sokağında bulunan tarihi Apollo Tiyatrosu’nun çatısının bir bölümü içeride 720 kişinin bulunduğu sırada çöktü. Dün akşam saat 20.00 sıralarında meydana gelen olayda 76 kişinin yaralandı. Londra Ambulans Servisi, Apollo Tiyatrosu’nun tavanının bir kısmının çökmesi sonucu kimsenin hayatını kaybetmediğini ancak 7 kişinin ağır yaralı olduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada, “76 kişi olay yerinde ayakta tedavi edildi, bu kişilerden 51’i hastaneye kaldırıldı, 7 kişi ise ağır yaralandı. Ancak ağır yaralıların durumu hayati tehlike taşımıyor” denildi.

Soruşturma başlatıldı

Londra polisi ise olayın saldırı olduğuna dair şimdilik şüphe bulunmadığını vurgularken, itfaiye olaya çabuk müdahale ettiklerini ve nedenine ilişkin soruşturma başlatıldığını açıkladı. İtfaiye, tiyatronun tavanından büyük bir alçı parçasıyla kirişin düştüğünü belirtirken İngiltere Başbakanı David Cameron, olayla ilgili sürekli bilgilendirildiğini ve acil servislerin olaya çabuk müdahalesinden dolayı minnettar olduğunu ifade etti.

1901 tarihinde inşa edilen, başkentin tiyatro ve sinema meydanı olarak bilinen Leicester Meydanı yakınındaki Shaftesbury Caddesi üzerinde bulunan Apollo Tiyatrosu’ndaki olay, içeride 720 kişinin bulunduğu ‘Curious Incident Of The Dog in the Night-time’ oyunu sırasında meydana geldi.