Londra'nın en ünlü Türk restoranına kontrat engeli

Londra'nın en ünlü Türk restoranına kontrat engeli
Londra'nın en ünlü Türk restoranına kontrat engeli
İngiltere'nin başkenti Londra'daki Sofra Restaurantları zincirinin sahibi Hüseyin Özer, başkentin en işlek caddesindeki ünlü Özer Restaurant'ı kapatmaya karar verdi.

İngiltere ’nin başkenti Londra’daki Sofra Restaurantları zincirinin sahibi Hüseyin Özer, başkentin en işlek caddesindeki ünlü Özer Restaurant’ı kapatmaya karar verdi. İşadamı, pazar günü restorandaki son Noel partisini düzenledi.

Londra’da 14 yıl önce açılan ve bugüne kadar aralarında çok sayıda siyasetçi, sporcu ve sanatçıların bulunduğu sayısız şöhretli ismi ağırlayan ve yemekleriyle Londra’da bir ekol oluşturan Özer Restaurant, son Noel partisinde yine ünlü isimleri konuk etti. Yakın dostlarıyla restoranının sürekli müşterileri Özer’i partide yalnız bırakmadı. Restaurant sahibi Hüseyin Özer, Kraliçe 2’nci Elizabeth’e ait binanın kira kontratının yenilenmesine izin verilmediği için 20 Aralık’tan itibaren hizmet veremeyeceklerini anlattı. Yerli yabancı binlerce insanı ağırlayan restoranın bir daha hizmet veremeyecek olmasından dolayı üzüntü duyduğunu belirten Özer, “Bu restoran, Londra’nın en ünlü caddesi Oxford’daki ilk Türk restoranı. Oldukça önemli bir yer burası. 7 yıllığına aldım burayı. 14 sene geçti. 14 sene sonra kira kontratı bitti. Kontratın yenilenmesini bekliyorduk, onun yerine mektup gönderdiler şok oldum. Gücüme gitti. Büyük bir şaşkınlık yarattı.”

Restoranı Londra’nın başka bir merkezi Covent Garden’a taşıyacaklarını belirten Özer, “Ancak buradaki müşteriler isyan ediyor, boynuma sarılıyor, yardım edelim, para verelim, kontarı uzatalım diyenler var. Herkes buraya çok alıştı. Hergün burada yemek yiyen insanlar var. Restoranlara verdiği kalite yıldızları ile tanınan uluslararası Michelin Star tarafından tavsiye edilen tek Türk lokantasıyız biz. Michelin Guide’ın kendisi de bu yemeği özleyecek. Hem lezzetli, hem sağlıklı ve fiyatı uygun. Böyle bir şey dünyada yok” diye konuştu.