Lopez ilk günkü gibi...

Lopez ilk günkü gibi...
Lopez ilk günkü gibi...
Önceki akşam Ataköy'de toplanmış 10 bin kişi, Jennifer Lopez'in içinde muhteşemlik öğeleri barındıran tüm zati sıfatlara sahip bir efsane olduğuna tanıklık etti...
Haber: ALPBUĞRA BAHADIR GÜLTEKİN / Arşivi

Kimi efsane isimler vardır. Yaşlanmaz, hastalanmaz, yorulmaz. Akıllara bir kez girer, bir daha hiç çıkmaz. Adı duyulduğunda zihinde beliren imge, varlığından haberdar olunduğu o ilk gündür. Kolay kolay unutulmaz…

İşte önceki akşam Ataköy Atletizm Arena’da toplanmış 10 bini aşkın kişi, Jennifer Lopez’in tüm bu zati sıfatlara sahip bir efsane olduğuna tanıklık etti. Sahneye çıktığı o an kendini müziğin coşkusuna kaptıran binler, ‘On The 6’in dünya listelerini kasıp kavurduğu o günleri yeniden hatırlamış olmalı.

‘Dance Again’ turnesi kapsamında İstanbul ’daki üç günlük konser maratonunun ilkinde Türkiyeli hayranlarına ‘Merhaba’ diyen Lopez, görsel şölen tabirini klişelerden kurtararak iade-i itibar ederken, her anlamda mucizevî nitelikteki bir şov nasıl yapılırmış gösterdi cümle âleme. Evet, seyirci belki biraz durgundu. Evet, konser saati yaklaşırken heyecan belirtisi de pek yoktu. Ama günlerden çarşamba, izleyici kitlesinin de okuldan/mesaiden çıkıp gelenlerden oluştuğu detayını unutmasak? Zaten ne olduysa dev perde indiğinde oldu, Latin yıldız sahnede görüldüğünde günün yorgunluğunu unutturdu.

Salon titredi


Açılışı beklendiği üzere ‘Get Right’ ile yaptı JLo, tabii sonrasında peşi sıra ‘Love Don’t Cost a Thing’ ve Lil Wayne düetli ‘I’m into You’ geldi. İzleyici tepkilerden anlaşılan o ki, Lopez bu civarlarda altın çağını ‘Rebirth’ ve öncesinde yaşamış. Zira ‘Waiting for Tonight’ çalarken ortaya çıkan uğultu, abartısız tüm salonu titreterek ses sistemini bastırdı.

Gel gelelim Jennifer Lopez’in performansına… Dedik ya, tıpkı 2000’lerin başında televizyon ekranında gördüğümüz ilk günkü gibiydi diye. 43 yaşını devirmiş bu kadın , aradan geçen yıllara rağmen performansından bir şey kaybetmediğini kanıtladı. Sürekli dans etti, zıpladı. An olsun durmadı… Aralarda seyircilerle iletişime geçmeyi ihmal etmedi. Hatta bir ara, seyircilerden birine imza vermek için tükenmez bile aradı. Önceki akşamın belki de tek eksik yanı, Lopez’den İstanbul’a özel bir sürpriz bekleyenler için oldu.

Koreografi hayran bıraktı

Görsel ve işitsel türlü türlü detaylarla süslenmiş dans şovu ise Lopez’in sesinin önüne geçmiş olabilir. En başından ‘Eh’ demeye cüret edenler için, koreografinin bu yıl ‘MTV Video Müzik Ödülleri’nde büyük ödülü kaptığını hatırlatalaım. Yarın ve cumartesi gecesi Ülker Arena’daki konserleri izleyeceklere de, Latin yıldızın bir buçuk saat içinde ayak üstü beş farklı klip çekeceği ‘spoiler’ını verelim. Zira o sahne ‘Goin’ In’ introsu sırasında boks ringine, ‘Jenny from the Block’ çalarken de New York’a döndü. “Benimle beraber Bronx’a gitmek ister misiniz” diye sorduğunda kim bilebilirdi ki, platformun bir tarafında Fordham’ın, öteki yanında Tremont’un olabileceğini?

Salonda ‘Let’s Get Loud’ ile bir kez daha coşku dolu uğultular yükselirken, konserde de yavaş yavaş sona doğru geliniyordu… ‘Papi’ ve ‘On the Floor’un ardından dünya turnesine adını veren ‘Dance Again’ ve 'On the Floor' ile finali yaptı Lopez. Konser başından beri giydiği yedinci kostümüyle sahneden ayrılırken “Cuma akşamı görüşürüz” demeyi de ihmal etmedi.

Geceden notlar

Lopez’den gayrı gecenin en güzel yanlarından biri de, artık alışkanlık haline gelen organizasyon bozukluklarının yaşanmamış olmasıydı… İçeri girmek de, çıkmak da o kadar kolay oldu ki, insanlar da şaşırdı haliyle.

Geçen ay Sensation etkinliğine ev sahipliği yapan Ataköy Atletizm Arena'nın, teknik altyapısı ve akustik özellikleriyle kış için güzel bir konser mekânı olma yönünde hızla ilerlemesi sevindirici.

Konsere Türkiyeli izleyiciler kadar çevre ülkelerden de Jennifer Lopez hayranları da akın etti. Bulgaristan, Gürcistan, Azerbaycan, İran ve Yunanistan’dan çok sayıda ziyaretçi vardı. ABD ve Kanada gibi okyanus ötesinden gelenler de yok değildi.

Konsere ünlüler dünyası da akın etti. Pınar Altuğ, Yağmur Atacan, Hazal Kaya, Aysan Fettahoğlu, Selma Ergenç, Sabri Sarıoğlu, Milan Baros, Demet Akalın, Ece Erken gibi isimler de Jennifer Lopez'i dinlemeye gelenler arasındaydı.