Lopez'den önce konser sonra özür!

Lopez'den önce konser sonra özür!
Lopez'den önce konser sonra özür!
Cumartesi gecesi Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'na konser veren Jennifer Lopez, dün ülkedeki insan hakları ihlallerinden haberdar olmadığını söyleyerek özür diledi...

Latin şarkıcı Jennifer Lopez, İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından dünyanın en baskıcı ülkelerinden kabul edilen Türkmenistan’da, Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov’un yaşgünü onuruna verilen konserde sahne almış ve “Mutlu yıllar sayın başkan ” sözleriyle Berdimuhamedov’u kutlamıştı.
Konserde Türkiye ’den de Mustafa Sandal, Ziynet Sali ve Hüsnü Şenlendirici sahne almıştı. Organizasyondan bir gün sonra menajeri, Lopez’in konser sırasında ülkedeki insan hakları sorunları hakkında bilgi sahibi olmadığını, haberi olsaydı bu konseri gerçekleşmeyeceğini açıkladı. Menajer, doğumgünü kutlamasının bir son dakika isteği olduğunu, Lopez’in de bu isteği kırmadığını söyledi. Lopez, insan hakları ihlalleriyle gündeme gelen ülke ve liderler için verdiği konserler yüzünden açıklama yapmak zorunda kalan ilk sanatçı değil. Daha önce de Beyonce, Nelly Furtado, 50 Cent, Mariah Carey ve Usher Kaddafi’nin düzenlediği bir partide yer almış, sonrasında ise yapılan eleştiriler üzerine Kaddafi’nin eylemlerinden haberleri olmadığını söyleyip, konserden elde ettikleri gelirleri yardım kuruluşlarına bağışlamışlardı. Lopez’in Türkmenistan konserinden aldığı ücret ise açıklanmadı. Jennifer Lopez 2010’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde vereceği konseri, “Jennifer Lopez insan haklarını suistimal eden hiçbir ülkeyi ya da rejimi desteklememektedir” açıklamasıyla iptal etmişti.

Türkmenbaşı'na Lopez'li yaşgünü