Los Angeles yine alev aldı

Los Angeles yine alev aldı
Los Angeles yine alev aldı

Los Angeles?ın kuzey kesiminde geçen çarşambadan beri süren yangında 10 bin ev tehlike altında. Civarda yaşayan canlılar da alevlerden etkileniyor. FOTOĞRAFLAR: REUTERS

LOS ANGELES - ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Los Angeles kentinin kuzeyinde, orman yangını nedeniyle dört 1000 ev tahliye edildi. Yetkililer, geçen çarşamba günü çıkan yangının hâlâ kontrol altına alınamadığını söyledi. Ulusal Orman Kurumu yetkilisi Mike Dietrich, üç kişinin yaralandığını ve Angeles ulusal ormanındaki 8 bin hektardan fazla ekili alanın tahrip olduğunu açıkladı.
10 bin evin yangın tehdidi altında olduğunu söyleyen yetkililere göre, tahliye edilen dört bin ev dışında yangının tehdit ettiği yerleşim alanlarındaki diğer evlerin de tahliye edilmesi bekleniyor. Bölgedeki yüzlerce eve önceki günden bu yana elektrik verilemiyor. Yetkililer, yangının daha geniş bir alana yayılmasından endişe ediyor. Yangın söndürme çalışmalarına 1800’den fazla itfaiyeci katılıyor. Ormanlık alanlarda sık sık yangın çıkan Kaliforniya eyaleti yangın yüzünden her yıl çok büyük kayıplar veriyor. (aa)