Lotoda kazanıp aşkta kaybettiler

Lotodan 15 milyon avro kazanan çift parayı aldıktan sonra anlaşamadı, ayrıldı. Para ortak hesapta olduğu için ona da dokunamıyorlar. Düğümü yargı çözecek

LİZBON - Portekiz’de iki yıl önce loto çekilişinde 15 milyon avro (yaklaşık 33.5 milyon TL) kazanan çift, ikramiyeyi almalarından sonra anlaşmazlığa düşünce, hem ayrıldı hem de ikramiyeye dokunamayacak hale geldi. Ülkenin kuzeyindeki Barcelos mahkemesinde, ikramiyeyi aldıktan sonra küsen ve artık birbirleriyle konuşmayan eski âşıkların uzlaşmaları için yapılan son girişim de sonuç vermedi ve karar tamamen yargıya kaldı.
25 yaşındaki Luis Ribeiro ve 22 yaşındaki Cristina Simoes, 19 Ocak 2007’de yapılan ‘Euromillionnaire’ adlı loto çekilişinden 15 milyon avro ikramiye kazandı. Para, Luis Ribeiro ve genç kızın ailesinin ortak açtırdığı banka hesabına yatırıldı.
Diario de Noticias gazetesinin haberine göre, Luis Ribeiro, çiftçi olan ailesine yardım etmek için hesaptaki paranın bir bölümünü çekmek istediğinde parayı alamadı, çünkü önce kızlarıyla evlenmesini isteyen Simoes ailesi paranın çekilmesini engelledi. Ribeiro, buna karşılık dava açıp hesabın dava sonuçlanana kadar dondurulmasını sağladı. Çift bunun üzerine ayrıldı.

Biri tutturdu, biri yatırdı
Simoes’in avukatına göre, lotoda ikramiye kazanan yedi numarayı kendisinin bulduğunu söyleyen Cristina Simoes, tüm ikramiyenin kendisine ait olduğunu iddia ediyor. Ribeiro ise, 6 avroluk kuponun 4 avrosunu kendisinin ödediğini ve bu nedenle ikramiyenin ikiye bölünmesi gerektiğini söylüyor.
Habere göre, davanın sonuçlanmasını bekleyen gençlerden Cristina, artık annesi yanında olmadan dışarı çıkamıyor, çünkü ailesi milyoner olarak görülen Cristina’nın kaçırılmasından endişe ediyor. Luis ise yaşamını, ailesinin çiftliğinde inek sağarak sürdürüyor. (aa)