Louvre'u gezenler İstanbul'dan bile fazla

Louvre'u gezenler İstanbul'dan bile fazla
Louvre'u gezenler İstanbul'dan bile fazla
Paris'teki ünlü Louvre Müzesi'ni bir yılda ziyaret edenlerin sayısı İstanbul'a gelen turist sayısından bile fazla. Louvre Müzesi, 2012'de 9.7 milyon ziyaretçiyle rekor kırdı.

Fransa ’nın dünyaca ünlü Louvre Müzesi, 2012 yılında 9.7 milyon ziyaretçiyle yeni bir rekora imza attı. Leonardo Da Vinci'nin ünlü 'Mona Lisa' tablosunun bulunduğu Louvre Müzesi’ni 2012 yılında ziyaret edenlerin oranı, bir önceki yıla göre yüzde 9.3 arttı. Yani Louvre Müzesi’ni bir yılda ziyaret edenlerin sayısı, İstanbul ’u gelen yabancı turist sayısından bile fazla. Zira İstanbul İl Turizm Müdürlüğü’nün verilerine göre 2012 yılında İstanbul’a gelen yabancı turist sayısı 9.4 milyon.
Dünyaca ünlü ressamların eserlerinin sergilendiği Paris’in diğer ünlü müzesi Musee d’Orsay ise 2012 yılında 3.6 milyon ziyaretçi ağırladı. Bu müze de bir önceki yıla göre ziyaretçi sayısında yüzde 13.8 artış sağladı.
2012 yılında Türkiye ’nin en çok ziyaret edilen müzesi ise Ayasofya Müzesi oldu. Ayasofya’yı 2012 yılında 3 milyon 353 bin kişi ziyaret etti.


  ETİKETLER:

  Fransa

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul

  ,

  Turizm

  ,

  Müze

  ,

  Ünlü

  ,

  turist