Lupita Nyong'o Star Wars kadrosunda

Lupita Nyong'o Star Wars kadrosunda
Lupita Nyong'o Star Wars kadrosunda
'12 Yıllık Esaret' filmindeki rolüyle Oscar'ı kucaklayan ve geçen ay People Dergisi tarafından 'Dünyanın En Güzel Kadını' seçilen Lupita Nyong'o'nun da 'Star Wars Bölüm 7'de rol alacağı açıklandı

Star Wars’un resmi sitesinden duyurulan habere göre serinin yenisinde ayrıca fenomen TV dizisi ‘Game of Thrones’da savaşçı ‘Brienne of Tarth’ rolünde boy gösteren İngiliz oyuncu Gwendoline Christie de rol alacak. İki oyuncunun da filmdeki rolleri ise henüz açıklanmadı. Sitede yapılan resmi açıklamada filmin 18 Aralık 2015’te gösterime girmesi planlandığı belirtiliyor. Lucasfilm yapımevi genel müdürü ve yapımcısı Kathleen Kennedy, “Lupita ve Gwendoline gibi müthiş yetenekli bir iklinin Star Wars ekibine katılmasından çok büyük mutluluk duyuyorum” dedi.
Filmde yer alacağı önceden açıklanan John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson ve Max von Sydow gibi isimler yeni filmde filmin asıl kadrosu Harrison Ford , Carrie Fisher, Mark Hamill, Anthony Daniels, Peter Mayhew ve Kenny Baker’a eşlik edecekler. 


Çekimlerine geçen ay Abu Dabi’de başlanan yeni filmden birkaç kare TMZ adlı websitesinden basına sızdırıldı bile... Fotoğraflara bakılırsa yeni filmde bizleri yeni bir yaratık (solda) bekliyor.