Mad Men müzede yaşayacak

Mad Men müzede yaşayacak
Mad Men müzede yaşayacak
Don Draper'ın en flörtöz selamlarına eşlik eden fötr şapkası, Betty Draper'ın açık sarı elbisesi, Roger Sterling'in her kriz anında açılan viski şişeleri, Sterling Cooper Reklam Ajansı'nın kartvizitleri... Yedi sezondur reklamcılık tarihine en afilisinden bir selam çakan Amerikan TV dizisi Mad Men Smithsonian Amerikan Tarihi Müzesi'nde yaşayacak...

Fonuna reklam dünyasıyla zeki, çevik ve hırslı reklamcıları alarak bir yandan da son 60 yıla siyasi , popüler kültür ve gündelik hayat açısından bakış atan AMC dizisi Mad Men’in kendine özgü dünyası müzede yaşayacak.

5 Nisan’da yayımlanmaya başlayacak son yedi bölümünün ardından veda edecek olan dizinin karakterleri tarafından kullanılan onlarca obje ABD’deki Smithsonian Müzesi’nde sergilenecek.
Önceki gün serginin tanıtımı için düzenlenen etkinliğe dizinin ana karakterleri Don Draper, Roger Sterling ve Joan Harris’e can veren oyuncular Jon Hamm, John Slattery, Christina Hendricks ile dizinin yaratıcısı Matthew Weiner katıldı.
Sergide karakterlerin en çok giydiği kıyafetlerin yanı sıra her bir bölümde sıkça elden ele dolaşan viski kadehleri ve şişeleri, 1960’ların, 70’lerin sigara paketleri, kartvizitler, kişisel bakım ürünleri, çek koçanları, saatler, gözlükler yer alıyor. 2018’de açılacak ve Amerikan kültürünü anlatacak bir serginin parçası olarak müzede yer alacak objeler yapım şirketi tarafından müzeye bağışlandı. (BBC)