'Mad Men' yeni sezonun afişi hazır

'Mad Men' yeni sezonun afişi hazır
'Mad Men' yeni sezonun afişi hazır
'Mad Men', 60'ların reklamcılık anlayışını yani bir illüstratöre iş yaptırma yöntemini ilk kez kullanıyor.

Beş sezonun ardından altıncı sezonuna başlamak üzere olan ‘Mad Men’, 60'ların reklamcılık anlayışını yani bir illüstratöre yaptırma yöntemini ilk kez kullanıyor.

Dizinin yaratıcısı Matthew Weiner, eski dergileri karıştırıp beğendiği illüstrasyonları marketing takımına göndermiş, müjde ise ekipten gelmiş: “Bu işleri yapan adamı buldum ve hâlâ çalışıyor, ismi de Brian Sanders” demişler. 75 yaşındaki illüstratör, İngiltere Cambridge'de yaşıyor. Kendi ülkesinde elbette daha iyi tanınıyor; Amerika 'da fazla bilinmiyor.

Otobüs, bilboardlar, dergiler, web siteleri ve televizyonda yer alacak reklamda, ulu Don Draper, New York'ta, sokağın köşesinde, üzerine şehir yıkılırken görünürken bizi, diziden önce bir zaman yolculuğuna çıkarıyor. Sanders, “Yaptığım çalışma beni 50 yıl geçmişe götürdü” diyor. ‘Mad Men' için illüstrasyon yapmanın kendisi için çok anlamlı olduğunu ifade eden Sanders, “İlk izlediğimde, hem zaman hem de mekân olarak bir deja vu hissi yaşadım. Neredeyse 30 yıldır ağzıma sürmediğim sigaraya bile başlıyordum” diyor.

‘Mad Men’in yeni sezonu, 7 Nisan'da ekranda...