Maddenin sergi halleri!

Maddenin sergi halleri!
Maddenin sergi halleri!
Armaggan Art & Design Gallery'de açılan 'Maddenin Halleri 2' sergisi birlikte eser üreten 50'den fazla sanatçı ve tasarımcıyı buluşturuyor.

Genç sanatçı ve tasarımcıları desteklemek amacıyla kurulan Armaggan Art & Design Gallery, yeni sergisinde sanatçılarla tasarımcıların bir araya gelerek yaklaşık üç aylık bir sürede ürettikleri işlere yer veriyor. Farklı disiplinlerin işbirliği içinde çalışmasını önemseyen ‘Maddenin Halleri 2’ başlıklı sergide deri, ahşap, gümüş, mermer, bakır, kâğıt ve tekstil gibi pek çok farklı malzeme kullanıldı. Küratör Şanel Şan, sergisinin çıkış noktasıyla ilgili “Bir tasarım ve üretim markası olan Armaggan’ın bünyesindeki galeride sergilenen eserler, tıpkı markanın özel tasarlanan ürünleri gibi, sanatçılar tarafından sergi için özel olarak üretildi” diyor.
Serginin dikkat çeken çalışmaları arasında, İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’e yaptığı çalışmalarla tanınan dünyaca ünlü mücevher tasarımcısı Avedis Kendir’in genç ressam Betül Cankara’yla birlikte ürettiği ‘AYK’ isimli eser de var. ‘AYK’, dünyaya barış, huzur, bereket ve farkındalık getirme anlamını taşıyor. Ermenicede ‘güneşin doğuşu’ anlamına da gelen ‘AYK’, üç aylık çalışma süreci sonunda değerli taş ve madenler kullanılarak hazırlandı.
Tasarımcıların üretim konusundaki hâkimiyetlerini sanatçıların estetik anlayışıyla birleştirerek özel olarak hazırladığı eserlere yer veren sergide dikkat çeken bir diğer çalışma ise Emre Evrenos ile Arda Yorgancılar’ın birlikte ürettikleri ‘Evrim’. Flake isimli aydınlatma tasarımının imalat aşamalarından biri olan ‘Evrim’, 1 mm. kalınlığındaki saç levhalardan oluşturularak hazırlanmış.
50’den fazla sanatçı ve tasarımcının, 24 grup ve 7 bireysel çalışma sonucu ürettiği eserlerin yer aldığı ‘Maddenin Halleri 2’ sergisi 27 Mart’a kadar Cağaloğlu’ndaki Armaggan Gallery’de görülebilir. Tel: 0212 522 44 33


  ETİKETLER:

  İngiltere

  ,

  tasarım

  ,

  Ünlü

  ,

  sergi

  ,

  genç

  ,

  gümüş