Madonna bu kez İsrail'i fethediyor

Madonna bu kez İsrail'i fethediyor
Madonna bu kez İsrail'i fethediyor

Madonna pazar akşamı model sevgilisi Jesus Luz ve korumalarıyla Ağlama Duvarı?nı ziyaret etti.

TEL AVİV - ‘Sticky and Sweet’ adlı dünya turu çerçevesinde Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da konser verdikten sonra bu gece ve yarın vereceği Tel Aviv konserleri için özel uçağıyla Ben Gurion Havalimanı’na iniş yapan Madonna, pazar akşamı da Kudüs’te Yahudilerin kutsal mekânı Ağlama Duvarı’nı ziyaret etti. Madonna’ya erkek arkadaşı model Jesus Luz ve korumaları eşlik etti.
Bu geceki konser, Madonna’nın, İsrail’de 16 yıl sonra vereceği ikinci konser olacak. 2004 sonrası İsrail’e iki ziyaret daha yapan şarkıcıya İsrail ve Filistinlilerin oluşturduğu bir boykot grubu, Tel Aviv konserlerini iptal etme çağrısı yapmıştı. Grup Madonna’ya gönderdikleri mektupta, Filistinlilere yönelik ırkçılık ve şiddet uygulamaları nedeniyle İsrail’i boykot etmesini istemişti. 

Kabala sempozyumuna da katılacak
Kabala inancının sıkı bir takipçisi olan Madonna diğer Kabalacı ünlüler Demi Moore ve eşi Ashton Kutcher’la birlikte bu öğreti üzerine bir sempozyuma da katılması bekleniyor. Madonna 31 Temmuz’da İsrail gazetesi Yediot Aharonot’a yazdığı bir makalede son yıllarda popüler bir inanç sistemi haline gelen Kabala inancına uzanan spiritüel arayış sürecini anlatmıştı. Kızları Lourdes ve Mercy’nin de yanında olduğu Madonna’nın İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve muhalefet partisi lideri Tzipi Livni’yle görüşmesi bekleniyor. (aa, afp)