Madonna Malavi'de çocuk peşinde

Madonna Malavi'de çocuk peşinde
Madonna Malavi'de çocuk peşinde
Malavili 4 yaşındaki bir çocuğu evlat edinmek isteyen Madonna, mahkeme kararını bekliyor


 

LILONGWE - Bir çocuk daha evlat edinmek üzere pazar günü Malawi'ye giden Madonna'nın dört yaşındali Lucy'yi alıp alamayacağına Malavi'de bir mahkeme karar verecek. 50 yaşındaki pop yıldızı pazartesi günü mahkemedeydi. Mahkeme yetkilileri sonuçların cumadan önce kesinleşmeyeceğini söyledi, 'Chifundo James' adlı, ismi yerel dilde 'merhamet' anlamına gelen kızın ailesinin mahkemede bulunup bulunmadığıysa bilinmiyor.
Kapalı kapılar ardında yapılan oturumun ardından, Madonna gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlamadı. Madonna'nın evlat edinmek istediği, dört yaşındaki kızın annesi, doğumdan kısa süre sonra ölmüş. Babanın hayatta olduğu sanılıyor ancak adam hakkında daha fazla bilgi yok.
Ünlü şarkıcının 2006 ekiminde yine Malavi'den evlat edindiği üç yaşındaki David Banda'nın resmi işlemleri ancak geçtiğimiz sene sonuçlanabilmişti. Bu arada Madonna çocuk hakları örgütleri tarafından, zenginliğini ve gücünü kullanarak, Malavi yasalarının öngördüğü; evlat edinmeden önce kişilerin 18-24 ay değerlendirme süresine tutulmaları şartından muaf kaldığı için eleştirilmişti. İşlem tamamlanırsa, Madonnda dört çocuk annesi olacak. Şarkıcının David Banda dışında yönetmen sekiz yaşında Rocco adında bir oğlu ve Lourdes adında 12 yaşında bir kızı var. (ap)