Madonna'dan Papa'ya aşk şarkısı!

Madonna'dan Papa'ya aşk şarkısı!
Madonna'dan Papa'ya aşk şarkısı!
Vaktiyle Katolik Kilisesi tarafından aforoz edilen pop ikonu Madonna, sahneden Papa Francis'e selam yolladı, 'La Vie en Rose'u Papa'ya adadı...

RADİKAL – 1989 tarihli ‘Like A Prayer’ adlı albümüyle aynı adlı parçasının klibinde haçlar yanıyor, Madonna siyahi bir İsa ile öpüşürken görülüyordu. Tepkiler büyüyünce, pop ikonu Katolik Kilisesi tarafından aforoz edilmişti.  Dini kurumlar arası zaten hiçbir zaman iyi olmayan, konserlerinde rahibe kıyafetiyle seksi şovlaer yapıp katı Katolikleri durmaksızın kızdıran Madonna, perşembe gecesi sahneden beklenmedik bir selam gönderdi. Selamın adresi, o esnada resmi ABD ziyaretinde olan Papa Francis’ti.
Madonna Philadelphia konseri esnasında –tesadüf eseri Papa Francis’in de ABD’deki son durağı olan eyalette- seyircisine “Popey-Wopey de buraya doğru yola çıkmışken, bu şarkıyı kendisine adamak istiyorum” diye seslendi. Katolik Kilisesi tarafından üç kere aforoz edildiğini anımsatan Madonna “Bu demek oluyor ki Vatikan’ın umurundayım” dedi.


'PAPA BENİ GİZLİCE TAKİP EDİYOR'
Papa için seçtiği şarkı ise bir Edith Piaf klasiği olan ‘La Vie en Rose’ oldu. “Bu bir aşk şarkısı. Dünyanın aşk sayesinde döndüğünü düşünüyorum. Açıkçası benle Papa arasında çok fazla fark olduğunu düşünmüyorum” diye konuşan Madonna ve şarkının ardından şöyle devam etti: “Kurallar aptallar içindir. Yeni Papa’yı tam da bu yüzden sevdim. Çok açık fikirli birine benziyor.”
Ardından Papa’nın, kendisinin turnesiyle aynı istikamette süren ABD ziyaretinin rotasına şakayla takıldı: “Papa beni gizlice takip ediyor. Kendisi ya beni taklit ediyor ya da bana gizlice âşık.” (Vanity Fair) 

 

 

 


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Vanity Fair

  ,

  Madonna

  ,

  aşk

  ,

  Katolik

  ,

  zaman

  ,

  Resmi

  ,

  Papa

  ,

  Selam

  ,

  perşembe