Maestro ve eşi ötanaziyi seçti

Maestro ve eşi ötanaziyi seçti
Maestro ve eşi ötanaziyi seçti
Yaşlılık emarelerinden bıkan orkestra şefi Edward Downes ve kanser hastası karısı İsviçre'de ötanazi yaptırarak hayatlarına son verdiLONDRA - Tanınmış İngiliz orkestra şefi Sir Edward Downes ile karısı, İsviçre’de ötanazi yaptırarak hayatlarına son verdi.
Çocuklarının yaptıkları açıklamaya göre, hemen hemen kör ve kısmi işitme kaybı bulunan 85 yaşında Edward Downes ile kanser olan 74 yaşındaki karısı Lady Joan, hayatlarını birlikte sona erdirmeye karar verdi.
Independent gazetesinin haberinde, "sağlık problemleriyle uğraşmaktansa ölmeyi tercih eden" yaşlı çifte 10 Temmuz’da ötanazi yapıldığı belirtildi.
Ailenin açıklamasında, "Ebeveynimiz Edward-Joan Downes’in ölümünü üzüntüyle bildiriyoruz. Birlikte mutlu geçen 54 yıldan sonra ebeveynimiz hayatlarını sona erdirmeye karar verdi" denildi.  Lady Joan’ın balerin olarak kariyerine başladığı, koreograflık ve TV yapımcılığı yaptığı belirtildi.  İsviçre’de yardımla intihar yasal olduğu için, ölmek isteyenler bu ülkedeki kliniklere başvuruyor.(aa)