Mahsun Kırmızıgül'ün 'Mucize'si Polat Alemdar'a kafa tuttu

Mahsun Kırmızıgül'ün 'Mucize'si Polat Alemdar'a kafa tuttu
Mahsun Kırmızıgül'ün 'Mucize'si Polat Alemdar'a kafa tuttu
Mahsun Kırmızıgül'ün yazıp yönettiği Mucize filmi dün akşam TV'de ilk kez ekrana geldi. Yaşanmış bir hikayeye dayanan Kırmızıgül'ün dördüncü uzun metrajlı filmi olan Mucize, yine dram ögelerinin ağır bastığı bir öyküye sahip.Önceki akşam Star TV ekranlarında yayınlanan Talat Bulut'un başrolde olduğu Mucize filmi izlenme rekorları kırdı.


Mahsun Kırmızıgül'ün yazıp yönettiği Mucize filmi izlenme rekorları kırdı

1960'ların yoksulluk sıkıntısı çeken Türkiye ’ye ayna tutan film, aynı zamanda darbe sürecinin etkisini de anlatıyor. Ege'nin cennet gibi bir köşesinden Anadolu'nun uzak bir köyüne sürgün yiyen bir öğretmenin (Talat Bulut) hikayesini anlatan film, yokluk içerisinde okulu, okumayı eğitimi dört gözle bekleyen çocukları da konu ediniyor.
Anadolu'nun ücra bir köyüne sürülen Egeli bir öğretmen köyde okul olmadığını fark edince köylülerle el ele verip, hem öğrencilere hem de köydeki engelli bir adama eğitim verebilmek için okul inşa etmeye başlıyor.

 

 “UMUDUN BİTTİĞİ YERDE MUCİZE BAŞLAR”

Çekimleri İzmir Foça, Uşak, Kars ve Kağızman’a bağlı bir köyde gerçekleştirilen “Mucize”, yaşanmış bir hikayeye dayanıyor. Ege’li bir öğretmenin (Talat Bulut’un) Anadolu'nun ücra bir köşesine sürgüne gidişiyle başlayan, Mahsun Kırmızıgül’ün hem yönetip hem de kamera karşısına geçtiği filmde Talat Bulut, Mert Turak, Seda Tosun, Serpil Gül ve Meral Çetinkaya gibi isimler yer alıyor.

 

Televizyonda ilk kez  izleyicisi ile buluşan Mahsun Kırmızıgül imzalı Türk sinema film’i Mucize büyük ilgi gördü.

MAHSUN KIRMIZIGÜL KİMDİR?

Gerçek adı Abdullah Bazencir olan Mahsun Kırmızıgül, 22 Mart 1969 Diyarbakır doğumludur. 22 çocuklu bir ailenin bireyi olan Kırmızıgül, ilkokulu Diyarbakır’da okumuş ve maddi geçimsizlik nedeniyle eğitimini bırakıp çaycılık, boyacılık gibi çeşitli mesleklerde çalışıp, evine geçim parası getirmiştir. Diyarbakır Festivali’nde şarkı söyleyerek adını duyurmayı başaran Mahsun Kırmızıgül, sonrasında düğünlerde şarkı söyleyerek geçimini sağlamıştır.

               

Bir tanıdık vasıtasıyla kendi imkanlarıyla doldurduğu kaseti İstanbul’a gönderen sanatçı 1984 senesinde Güneş Plak’tan çağrılmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde şan eğitimi almıştır. Kadim Dostum, Aşkın Dili Yok, Babalar ve Evlatlar, Hayat Devam Ediyor, Benim İçin Üzülme, Başrolde Aşk ve Hayat Devam Ediyor filmleriyle gündeme gelen sanatçı son çektiği Mucize filminin galasını Gaziantep’te yapmasıyla da tekrar büyük ilgi görmüştür.