'Makas aldım, yumruk attı'

'Makas aldım, yumruk attı'
'Makas aldım, yumruk attı'
Onur Baştürk, önceki akşam bir gençle yumruklaşan Rüzgar Çetin'i arayarak konuyu sordu ve bugün köşesinde yayımladı.

Yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin, önceki akşam Asmalımescit’te eğlendiği bir kulüpte Ahmet adlı bir gençle yumruk yumruğa kavga etmişti. Olayın büyümesi üzerine görevlilerin dışarı çıkardığı iki genç sokakta da dövüşmeye devam etmiş, hatta Türkiye ’de yasak olmasına rağmen Çetin’in muşta taktığı görülmüştü. Dakikalarca yerlerde yuvarlanan ikilinin yüzleri kan içinde kalmış, taraflar en sonunda habercilerin çabasıyla ayrılmış, iki ayrı taksiye bindirilerek evlerine gönderilmişti.

Hürriyet yazarı Onur Baştürk, Rüzgar Çetin’i arayarak konuyu sordu ve bugün köşesinde yayımladı. Daha önce de adı kavgalarla anılan Çetin, Baştürk’e şunları anlattı: “Adımın sürekli böyle gündeme gelmesinden aşırı mutsuzum tabii ki. Şanssızlık. Hayatımdan gerçekten hiç kavga çıkarmadım. Hatta bir mekanda birinin yanından geçerken çok dikkat ederim. Pardon, özür dilerim diye geçerim. Üzerime bir şey dökseler sinirlenmem. Çarpsalar bile önce ben pardon derim. Ama yumruk yiyince insan haklı olarak çıldırıyor. O gece öyle oldu, çıldırdım. Kötü tarafım da gerçekten kötüdür.”

Çetin, kavganın sebebini ise kendi gözünden şöyle anlattı: “Kavga ettiğim o arkadaşla alakam yok. Sadece merhaba merhaba. Benim eski kız arkadaşımla dans ediyordu. Ben de gidip yanağından makas aldım. Bir anda bana yumruk attı. Ben de sinirlendim ve kavga ettik. Olay bu. Elimdeki de muşta filan değildi.”

Yazısını “Ne diyeyim. Bi sakin arkadaşlar…” diyerek bitiren Baştürk, herkese gece eğlenmeye çıkmadan önce meditasyon yapması, ondan geriye doğru yavaş yavaş sayması tavsiyesinde bulundu: “Neyse, daha fazla cümle kurarsam ebeveynler gibi söyleneceğim, ah be çocuğum eziyet etmeyin birbirinize filan diye.”