Maliye Bakanı Şimşek'ten 'Umutsuz Ev Kadınları' tweeti

Maliye Bakanı Şimşek'ten 'Umutsuz Ev Kadınları' tweeti
Maliye Bakanı Şimşek'ten 'Umutsuz Ev Kadınları' tweeti
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, twitter'dan dostlukla ilgili attığı tweet'te ilginç bir alıntı yaptı.

Twitter’ı en aktif kullanan siyasetçilerden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu sabah dosluk üzerine bir ‘özlü söz’ paylaştı. Daha önce edebiyat ve sinemadan sık sık alıntı yapan Şimşek’in bu seferki paylaşımının kaynağı Desperate Housewifes (Umutsuz ev kadınları) dizisiydi.

330 binden fazla takipçisi bulunan Bakan Şimşek, saat 09.00 sıralarında "İyi dostlar destek olur. En iyi dostlar ise hiçbir şey olmamış gibi davranır. Desperate Housewives" tweeti attı.

ABD 'de en çok izlenen dizilerden biri olan ve Türkiye 'de gösterilen dizi ilk olarak 2004 yılında yayınlanmaya başlamıştı. Sekiz sezon gösterilen ve geçtiğimiz yıl sona eren dizi, en iyi diziler kategorisinde üç kere ödül almıştı.

Mehmet Şimşek dün akşam da Konstantinov Kavafis’in bir şiirini paylaşmıştı:
Yeni bir ülke bulamazsın, başka bir deniz bulamazsın. Bu şehir arkandan gelecektir. Sen gene aynı sokaklarda dolaşacaksın, aynı mahallede kocayacaksın; aynı evlerde kır düşecek saçlarına. Dönüp dolaşıp bu şehre geleceksin sonunda. Başka bir şey umma. Ömrünü nasıl tükettiysen burada, bu köşecikte, öyle tükettin demektir bütün yeryüzünü de.