Malkoçoğlu'ndan Malkoçoğlu'na: Sürekli kadınlarla birlikte oluyor...

Malkoçoğlu'ndan Malkoçoğlu'na: Sürekli kadınlarla birlikte oluyor...
Malkoçoğlu'ndan Malkoçoğlu'na: Sürekli kadınlarla birlikte oluyor...

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu'nu Burak Özçivit canlandırıyor.

Oynadığı filmlerde 'Malkoçoğlu' ve 'Kara Murat' gibi kahramanları da canlandıran Cüneyt Arkın, 'Muhteşem Yüzyıl'ı eleştirdi: Malkoçoğlu dizide sürekli içki içiyor, kadınlarla birlikte oluyor

DENİZLİ- Denizli'deki Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kültür ve Kongre Merkezi'nde 'Türk Kılıcı Yatağan Sempozyumu' düzenlendi. Sempozyuma, Denizli Valisi Abdülkadir Demir, PAÜ Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Bağcı, bilim adamları ve araştırmacıların yanı sıra ünlü oyuncu Cüneyt Arkın da konuk olarak katıldı. Arkın, Yatağan'da üretilen kılıçları birçok filminde kullandığını belirterek, şöyle dedi:
" Amerika Kızıldereliler'i yok etti. Batı ülkeleri gelişmemiş ülkeleri sürekli sömürüyor. Biz onların aksine elimizde kılıçla gittiğimiz her yere medeniyet götürdük."

Arkın, 'Muhteşem Yüzyıl' dizisine göndermede bulunarak, "Malkoçoğlu dizide sürekli içki içiyor, kadınlarla birlikte oluyor" diye eleştirdi.
Cüneyt Arkın daha sonra PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı'nın hediye ettiği Yatağan kılıcıyla küçük bir gösteri yaptı. Sempozyumda iki gün boyunca bilim adamları, araştırmacıların Yatağan'ın tarihi, Yatağan kılıcının öyküsü, kültürümüzde Yatağan'ın yeri, Yatağan'ın değere dönüşmesi, demir ve tasarım gibi konularda sunumlar yapacağı belirtildi. (dha/Ferah IŞIK-Ramazan ÇETİN)