Mamut Art Project'le çoğunluğun sanatı

Mamut Art Project'le çoğunluğun sanatı
Mamut Art Project'le çoğunluğun sanatı

Metin Çelik de etkinlikte yer alan sanatçılardan.

16-19 Mayıs'ta Antrepo 3'te düzenlenecek Mamut Art Project, 'yolun başındaki' genç sanatçıların işlerini ilk kez çoğunluğa ulaştıracak.

Genç sanatçılara, kariyerlerinin henüz başında, kendilerine ait bir alan sağlamak amacıyla yola çıkan Mamut Art Project, 16-19 Mayıs tarihleri arasında Antrepo 3’te gerçekleştirilecek. Ali Akay, Nil Yalter, Mustafa Taviloğlu, Marcus Graf ve Sedat Öztürk’ten oluşan jüri tarafından seçilen eserler, mekânda yaklaşık 10’ar metrekarelik kişisel alanı bulunacak 40 sanatçı ile sanatseverleri buluşturacak.
Projenin kurucusu Seren Kohen, “İnsanoğlunun mağaralarda keşfedilmiş ilk çizimlerinde en çok görülen şekillerden biri mamutlar. Projeye adını veren mamut kelimesi, sanatçıların büyük kitlelere göstereceği ilk eserlerin simgesi” diyor. Günümüzde sanatın çoğunluğa ulaşamadan, galeriler ve büyük koleksiyonerler arasında sıkışıp kaldığını söyleyen Kohen, tam da bu soruna çözüm olması amacıyla Mamut Art Project’i hayata geçirmeye karar verdiklerini belirtiyor. “Yolun başındaki genç sanatçılar, kendilerini, işlerini ve dolayısıyla yeteneklerini tanıtabilecekleri ortamlara zor ulaşıyor. Bazıları zorluklardan bıkıp vazgeçiyor; bazıları ise uğraşsalar da bu şans onlara hiç sunulmuyor” diyen Kohen, sanat piyasasını ve çalışma koşullarını tanımadan bu dünyaya adım atan sanatçıların kariyerlerinde bir başlangıç noktası oluşturabilmeyi, öğrenci olma ve kendini kanıtlamış bir sanatçı olma arasında bir geçiş dönemi yaratabilmeyi amaçladıklarını belirtiyor. Kohen’in bir diğer dileği ise, projenin her yıl gerçekleşmesini sağlayabilmek.


  ETİKETLER:

  19 Mayıs

  ,

  sanat

  ,

  Antrepo

  ,

  Öğrenci

  ,

  şans

  ,

  genç