Marilyn Monroe'nun son hafta sonu böyle geçmişti

Marilyn Monroe'nun son hafta sonu böyle geçmişti
Marilyn Monroe'nun son hafta sonu böyle geçmişti

Marilyn Monroe, o küçük gezide Buddy Greco?yla birlikte...

LONDRA - Efsane oyuncu Marilyn Monroe’nun ölümünden beş gün önce çekilmiş fotoğrafları gün ışığına çıktı. Ağustos 1962’de Nevada bölgesindeki Tahoe Gölü’nde çekilen bu fotoğraflarda Monroe hayli mutlu görünüyor ve her karede gülümsüyor. Son hafta sonunda arkadaşları Frank Sinatra ve caz piyanisti Buddy Greco’yla bir geziye çıkan Monroe’nun bu mutlu hali, şüpheli intiharını da tekrar gündeme getirdi. Geçirdiği bu hafta sonundan beş gün sonra, evinde yüksek dozda sakinleştirici ilaç içmiş halde ölü bulunan Monroe’nun o sıralar ABD Başkanı John F. Kennedy’yle ilişki yaşadığı biliniyor.
36 yaşında hayatını kaybeden Monroe’nun ölümü hâlâ esrarını koruyor. Efsane oyuncunun intihar etmediğine inanan ve cinayete kurban gittiğini düşünenler de var.
Şimdi 82 yaşında olan piyanist Greco’nun arşivinde duran fotoğraflar hakkında Greco, “Çok güzel bir hafta sonuydu. Marilyn, yeşil bir eşarp takıyordu. Yeşil ayakkabıları, yeşil bluzuyla muhteşem görünüyordu” açıklamasında bulunuyor ve ekliyor: “O sıralar ünlü beyzbol oyuncusu Joe DiMaggio’yla bir ilişkisi vardı. Hatta evlenmeyi düşünüyorlardı.” (The Daily Mail)