Matt Damon oyunculuğa geç başladı çünkü...

Matt Damon oyunculuğa geç başladı çünkü...
Matt Damon oyunculuğa geç başladı çünkü...
Oyunculuğa geç yaşta başlayan Matt Damon bunun nedeninin annesinin çocuk oyunculuğu 'çocuk istismarı' olarak görmesi olduğunu söyledi.

Matt Damon, ilk defa 1998 senesinde ‘Mystic Pizza’ filmi için kamera karşısına geçtiğinde 18 yaşındaydı. Esquire dergisine konuşan Damon, Hollywood için geç sayılabilecek bu başlangıcı annesinin çocuk oyunculuğa karşı olmasıyla açıklıyor: “Çocuk gelişimi üzerine profesör olan annem, çocukları reklam ve filmlerde oynamanın çocuk istismarı olduğunu düşünüyordu.” Bu konuyu daha sonra aynı filmde oynadığı, çok erken yaşta oyunculuğa başlamış Jodie Foster’a soran Damon, Foster’dan bunun ‘çocuktan çocuğa değişebilecek’ bir konu olduğu yanıtını almış.
Dört kızı olan oyuncu, şöhretli yaşamıyla gündelik yaşamını iyi dengelediğini ve bunun çok önemli olduğunu vurguladı. Aynı filmde rol aldığı meslektaşı Brad Pitt’in bu konuda kendisine imrendiğini söyleyen Damon, “Ben kızlarımı yürüyerek okula bırakabiliyorum. Ama Brad bunu yapamıyor. Bunu ona söylediğimde ise kıskançlıkla ne kadar şanslı olduğumu söylüyor” şeklinde konuştu. Damon, bu özgürlüğe sahip olmasında karısı Luciana’nın sanat dünyasından olmayışının da etkili olduğunu ekledi.
Bir aktrise aşık olmadığı için şanslı olduğunu vurgulayan Damon, özel hayatına dahil olunmasını sevmediğini sölyedi. Bir barda dağıtıp, karısını aldatıyor olsa bile bunun magazinsel bir şey olmaması gerektiğini savunan Damon, “Dört çocuk babası, orta yaşlı bir adamım, magazincilerin beni takip etse de zaten pek bir şey bulamazlar” dedi.