'Mavi'nin lezbiyenleri gerçek olamaz

'Mavi'nin lezbiyenleri gerçek olamaz
'Mavi'nin lezbiyenleri gerçek olamaz
Hürriyet'te yer alan habere göre ABD'li eşcinsel kadınlar, Türkiye'de de gösterimde olan 'Mavi En Sıcak Renktir' filmini ticari bir girişim olarak görüyor.

Mavi renge bambaşka bir anlam yükleyen ‘Mavi En Sıcak Renktir’ (Blue is the Warmest Color) filmine ABD ’li lezbiyenler tepki gösterdi. Tunus asıllı Fransız yönetmen Abdellatif Kechiche’in son filmi, Cannes Film Festivali’nde hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından büyük ilgi görerek festivalin büyük ödülünü kazanmıştı. Halen Türkiye ’de de gösterimde olan ve iki genç kadının lezbiyen aşkını anlatan film ABD’de eşcinsel örgütlerinden eleştiri alıyor. Filmi ticari bulan eşcinsel kadınlar, yapımı protesto kararı aldı. Hollywood Reporter’ın haberine göre Amerikalı lezbiyen örgütlerinin sözcüsü lezbiyen bir ilişkiyi anlattığı iddia edilen filmi “Besbelli ki filmde iki heteroseksüel kadın sevişiyor” yorumunda bulundu.
12 dakikayı bulan kesintisiz levzbiyen sevişme sahnesiyle de dikkat çeken ‘Mavi En Sıcak Renktir’, biri henüz lise öğrencisi diğeri ise mavi saçlı bir sanatçı olan iki genç kadının yıllara yayılan birliktelikleri üzerinden yaşamı ve aşkı sorguluyor.