Maymunlara açık büfe teşekkür!

Maymunlara açık büfe teşekkür!
Maymunlara açık büfe teşekkür!

Makak maymunları kutu kola ve meyve sularını ?kafaya dikti?. FOTOĞRAF: AP

LOPBURİ - Masalar kuruldu, en lezizinden meyveler, tabak tabak yiyecekler, kutu kolalar ve hatta renkli lolipop şekerler hazırlandı. Saatler, Taylandlı maymunlar için ziyafet vaktini gösteriyordu... Ve Tayland’ın uzun kuyruklu makaka maymunlarına ziyafet verildi. Maymunlar için düzenlenen geleneksel açık büfe festivalinde yaklaşık 2 bin maymun yemek ve eğlencenin tadını çıkardı.
Her sene olduğu gibi  Pra Prang Sam Yot tapınağında yapılan ziyafette maymunlara bol bol taze meyve, şekerleme ve kolalı içecekler verildi.
Festivalin amacı, halkın şehre turist gelmesinin en önemli nedenlerinden biri olan makak maymunlarına şükranlarını sunmak istemesi. Her ne kadar bu uzun kuyruklu maymunlar turistleri bıktırmış olsa da Tayland’ın turist popülasyonunun önemli bir kısmını bu maymunları görmek isteyenlerin oluşturduğu biliniyor. Tayland’ın ‘yaramazlıklarıyla’ nam salmış olan  uzun kuyruklu maymunları da gün boyunca kendilerine cömertçe sunulan yiyecek, içecek ve tatlıların tadına bakıp keyif yaptı. (Reuters)